REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. YouTube

Utwór „Mam tę moc” wciąż nie schodzi nam z ust. Czy „Chcę uwierzyć snom” z „Krainy Lodu 2” też ma szansę na Oscara?

Refren piosenki Mam tę moc podśpiewywał chyba każdy. Nie ma znaczenia, że wielu z nas nie oglądało animacji, z której pochodzi słynny utwór. Czy piosenka Chcę uwierzyć snom z „Krainy lodu 2” ma szansę chociaż zbliżyć się do popularności swojej poprzedniczki?

05.12.2019
16:40
Karina lodu 2 - twórcy wypuścili oficjalny klip
REKLAMA
REKLAMA

Hit śpiewany przez Katarzynę Łaskę, a w oryginalnej wersji językowej Idinę Menzel, zawojował serca słuchaczy, bijąc wszelkie rekordy popularności wszelkie rekordy.

Into the Unknown (pol. Chcę uwierzyć snom), które wraz z animacją zadebiutowało na YouTubie, ma już 3,5 mln wyświetleń w zaledwie kilkanaście godzin.

Sukces nie zaskakuje – oficjalny utwór do drugiej części „Frozen", jak i sam film, były jednymi z najbardziej wyczekiwanych premier. Wszyscy zadają sobie jednak pytanie, czy nowa piosenka promująca „Karinę lodu 2” stanie się takim samym przebojem jak słynne Mam tę moc?

Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko (na ten moment klip do Mam tę moc został odtworzony ponad 1,8 mld razy). Wyśpiewane przed laty Let It Go zdobyło Oscara za Najlepszą Piosenkę oraz rzeszę innych nagród na całym świecie. Co najważniejsze, entuzjastycznym opiniom środowiska filmowego i krytyków, wtórowały zachwyty słuchaczy. Najpierw dzieci, potem rodziców, skazanych siłą rzeczy na odsłuchiwanie piosenki po kilka razy dziennie.

Kto nigdy nie zanucił pod nosem Mam tę moc, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo bryłą lodu.

Polska wersja językowa stanęła na wysokości zdania, nie tylko dzięki świetnej interpretacji Katarzyny Łaski, ale i tłumaczeniu. To ono w dużej mierze odpowiada za sukces piosenki, która stała się wręcz memem i często cytowana jest w oderwaniu od kontekstu filmowego. Utwór Into the Unknown na pewno stara się pod wieloma względami naśladować Mam tę moc. Wpadająca w ucho linia melodyczna, momentami przypomina Let It Go, a szczególnie na początku, gdzie obie piosenki mają nieco podobny do siebie i spokojny wstęp. Przy refrenach kawałki zmierzają już w innym kierunku, ale wciąż są bardzo bliskie sobie pod względem aranżacji i oba mają wybitnie disneyowski charakter. Into the Unknown w różnych wersjach i coverach już robi furorę w sieci oraz stacjach radiowych.

REKLAMA

Myślę, że jeszcze kilka tygodni/miesięcy promocji w radiu oraz tv zrobi swoje i refren Into the Unknown utkwi w naszych głowach na jakiś czas. Oba utwory wyglądają, jakby pracował nad nimi sztab specjalistów od tworzenia hitów i bez wątpienia, kawałek promujący drugą część filmu, bazuje na Mam tę moc.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA