REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Które filmy rządziły w tym roku na polskim YouTubie? Pierwsze miejsce nie powinno was zaskoczyć

Ponad 23 miliony wyświetleń w pół roku - taki jest wynik głośnego filmu dokumentalnego braci Sekielskich - „Tylko nie mów nikomu". To bezkonkurencyjny numer jeden na tegorocznej liście YouTube Rewind 2019 .

05.12.2019
13:02
YouTube Rewind na 2019 rok. Co oglądaliśmy w Polsce?
REKLAMA
REKLAMA

Głośna produkcja podejmująca temat pedofilii w polskim Kościele ujrzała światło dzienne w maju tego roku. Bracia Tomasz i Marek Sekielscy stworzyli nie tylko niezależny film dokumentalny w temacie, który do tej pory stanowił tabu. Filmowcom udało się wpłynąć na polskie środowisko kościelne, które po raz pierwszy zabrało głos w sprawie pedofilii, przepraszając ofiary za krzywdy wyrządzone przez księży. Na fali olbrzymiej popularności filmu Sekielscy podjęli się pracy nad kolejną produkcją.

Zobacz najczęściej odtwarzany film na polskim YouTubie:

Jak ma się pozostała część listy? W kategorii wideo nie zabrakło w tym roku m.in. Reżysera Życia i jego „Nastolatki w ciąży" oraz skeczu Abelarda Gizy - „Numer 3".  W kategorii teledysków pierwsze miejsce wśród polskich widzów YouTube'a piastuje Ronnie Ferrari z piosenką Ona by tak chciała. Utwór ten jest także w czołówce najczęściej odsłuchiwanych przez Polaków numerów na Spotify.

Na dalszych miejscach w kategorii muzyka uplasowała się także Cleo ze swoim Za krokiem krok czy Billie Elish ze światowym hitem bad guy. Billie, co oczywiste, pojawia się nie tylko w polskim, ale również globalnym zestawieniu YouTube Rewind 2019. Ten z kolei pokrywa się w pewnej części z podsumowaniem, które niedawno zaserwował nam Spotify.

W muzycznym globalu najczęściej odsłuchiwanymi utworami na świecie są m.in. Ariana Grande i jej 7 rings, Rosalia oraz J Balvin i ich Con Altura, a absolutnym numerem jeden okazuje się duet Daddy Yankee & Snow:

PewDiePie gromadzi przed ekranem 13 milionów widzów dziennie.

Wśród youtuberów tron należy do PewDiePie. Szwed dzierży tytuł najczęściej oglądanego w serwisie twórcy, będąc jednocześnie jednym z najlepiej zarabiających na swoich filmach youtuberem. Jako pierwszy w historii przekroczył w tym roku 100 mln subskrypcji swojego kanału na YouTube, a ilość dziennych odtworzeń jego filmów wynosi ok. 13 mln.

REKLAMA

Zobacz wszystkie wybory Polaków na YT w obu kategoriach na Google Blog Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA