REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Martin Scorsese zebrał w „Irlandczyku” doborową obsadę. Czy jednak aktorzy przypominają postaci historyczne, w które się wcielają?

Irlandczyk” Martina Scorsese bazuje na prawdziwych wydarzeniach. Jak w rzeczywistości wyglądali bohaterowie sportretowani w nowym filmie?

27.11.2019
19:44
Irlandczyk - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

„Irlandczyk” Martina Scorsese jest adaptacją opartej na faktach powieści Charlesa Brandta, „Słyszałem, że malujesz domy”. To kronika losów Franka Sheerana oraz dramatycznych wydarzeń związanych z przestępczością zorganizowaną, które silnie rzutowały na amerykańską politykę lat powojennych aż do połowy lat 70. Jak bohaterowie nowej produkcji Scorsese wypadają w porównaniu z postaciami, w które się wcielają? Sprawdzamy.

Na wstępie warto zwrócić także uwagę na to, że akcja „Irlandczyka” rozgrywa się w okresie ponad czterdziestoletnim, a poszczególni bohaterowie zostali celowo cyfrowo odmłodzeni przy użyciu procesu de-agingu, ale także postarzeni, dzięki świetnej charakteryzacji. Wygląd bohaterów zmienia się zatem przez okres trwania filmu.

Frank Sheeran - Robert De Niro

Frank Sheeran - Robert DeNiro - porównanie class="wp-image-348832"

Frank Sheeran, w którego brawurowo wcielił się Robert De Niro, był postawnym mężczyzną, który miał ponad 1,93 m wzrostu. W porównaniu z tą liczbą wzrost 1,73 m Roberta De Niro nie robi aż takiego wrażenia. Warto jednak podkreślić, że obaj panowie są Amerykanami włoskiego pochodzenia. Sheeran był kierowcą ciężarówek dostawczych, a później zabójcą na wynajem, który wspierał działania rodziny Bufalino i jej współpracowników.

Jimmy Hoffa - Al Pacino

Irlandczyk kontra rzeczywistość class="wp-image-348419"

Jimmy Hoffa urodził się 14 lutego 1913 roku w amerykańskim stanie Indiana. Jego rodzina pochodziła z Niemiec i Włoch. Hoffa miał 1,65 m wzrostu (w porównaniu z 1,70 m Ala Pacino). Ożenił się z Josephine Poszywak, Amerykanką o polskich korzeniach. Hoffa szybko stał się ważną personą w świecie polityki i biznesu, gdy stał się szefem związku zawodowego Teamsters. Jego zaginięcie w 1975 roku wywołało nie lada burzę. Powstało na ten temat wiele opracowań, a jednym z nich jest powieść Charlesa Brandta, baza dla filmu „Irlandczyk”.

Russel Bufalino - Joe Pesci

Irlandczyk kontra rzeczywistość class="wp-image-348422"

Amerykanin włoskiego pochodzenia, który urodził się w 1903 roku. Znany także pod pseudonimami McGee czy Stary Człowiek stał na czele rodzinnego interesu od 1959 do 1989 roku. To właśnie on jako pierwszy poznał Franka i wprowadził go do rodziny, powierzając mu coraz ważniejsze zadania.

Bill Bufalino - Ray Romano

Irlandczyk kontra rzeczywistość class="wp-image-348416"

Kuzyn Russela. Adwokat, który przez ponad 25 lat reprezentował Jimmy’ego Hoffę oraz jego współpracowników w różnego rodzaju sądach. Amerykanin włoskiego pochodzenia, urodzony w Pensylvanii w 1918 roku.

Anthony 'Tony Pro' Provenzano - Stephen Graham

 Anthony 'Tony Pro' Provenzano - Stephen Graham - porównanie class="wp-image-348835"

Szef rodziny przestępczej Genovese, która działała w Nowym Jorku. Provenzano miał ścisłe powiązania z działalnością związku zawodowego Teamsters, ale także z prezydentem Richardem Nixonem, z którym również prowadził interesy.

Angelo 'the Gentle Don' Bruno - Harvey Keitel

Angelo Bruno - Harvey Keitel - porównanie class="wp-image-348829"

Urodzony na Sycylii szef rodziny przestępczej z Filadelfii, który rządził swoim kartelem przez przeszło dwadzieścia lat. Przydomek Łagodny Don przylgnął do niego, gdyż preferował mniej krwawe, bardziej pokojowe rozwiązania konfliktów.

Felix 'Skinny Razor' DiTullio - Bobby Cannavale

 Felix 'Skinny Razor' DiTullio - Bobby Cannavale - porównanie class="wp-image-348838"

Jeden z lepszych „cyngli na zamówienie” w Nowym Jorku, Skinny Razor często i gęsto pozbywał się rywali swoich mocodawców. Często przesiadywał w lokalu Friendly Lounge, w którym ponoć pomógł wyszkolić nowych adeptów swojego zawodu.

REKLAMA

Film „Irlandczyk” jest już dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA