REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pierwsza taka wpadka Netfliksa u Marvela. Iron Fist zbiera fatalne recenzje przedpremierowe

Recenzenci dostali już dostęp do serialu Iron Fist - kolejnej produkcji na komiksowej licencji Marvela, tworzącej spójne telewizyjne uniwersum. Pierwsze wrażenia? Jest bardzo źle.

09.03.2017
10:24
Wpadka Netfliksa? Iron Fist zbiera fatalne recenzje przedpremierowe
REKLAMA
REKLAMA

Przeczytałem kilka pierwszych recenzji serialu Iron Fist. Wyłania się z nich bardzo spójny, posiadający wiele punktów wspólnych obraz. Zachodni krytycy są zgodni - to najgorsza produkcja na licencji Marvela na platformie VoD. Tym razem Netflix nie podołał oczekiwaniom.

Recenzenci zwracają uwagę głównie na to, że Iron Fist jest do bólu rozciągnięty. Zupełnie niepotrzebnie, bo traci na tym scenariusz. Dodatkowe wątki są nie tylko zbędne, ale po prostu kiepskie i nieciekawe. Nie wiem jak wy, ale ja miałem podobne odczucia oglądając poprzedni serial Netfliksa - Luke Cage. Wycięcie kilku epizodów jedynie wyszłoby produkcji na dobre.

Co ciekawe, Iron Fist ma być również bardzo kiepski pod względem scen walk.

Akurat o to bym Netfliksa nie podejrzewał. Kultowe już starcie Daredevila w ciemnym korytarzu to przecież legenda małego ekranu. Spodziewałem się, że przy Iron Fist może być tylko lepiej. Wszakże jednym z najważniejszych motywów nowej produkcji są właśnie sztuki walk. Jednak ci, którzy już widzieli kilka epizodów, są zgodni - obyło się bez fajerwerków.

 class="wp-image-81184"

Zachodni recenzenci wieszają psy również na samym głównym bohaterze. Ich zdaniem dobór aktora jest wyjątkowo mało trafny. Myślałem dokładnie tak samo oglądając pierwsze zwiastuny. Zarośnięty, chuderlawy Finn Jones nijak się ma do swojego komiksowego odpowiednika.

Na ten moment Iron Fist posiada zaledwie 33 punkty na 100 w skali agregatora Metacritic. Z kolei średnia ocena na Rotten Tomatoes to 4.83 na 10. „Szału nie ma”, jak to mawia młodzież. Czyżby Netflix zaliczył pierwszą tak wielką wtopę we współpracy z Marvelem? Wiele na to wygląda.

REKLAMA

Światowa premiera serialu jest zaplanowana na 17 marca 2017 roku.

Swoje wrażenia po obejrzeniu nowego serialu Netfliksa i Marvela opisał Piotrek Grabiec w recenzji pierwszych sześciu odcinków Iron Fist.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA