REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Powstanie film biograficzny o Michaelu Jacksonie. Wiemy, kto go zagra

Filmowa biografia o Michaelu Jacksonie – "Michael" – będzie poruszającą produkcją. Biorąc pod uwagę zarówno całokształt i dorobek twórczy artysty, ale i fakt, że w rolę króla popu wcieli się bratanek gwiazdy – Jaafar Jackson, syn Jermaine Jacksona, członka The Jackson 5.

31.01.2023
13:57
jaafar jackson w filmie biograficznym o michaelu jacksonie
REKLAMA

Michael Jackson już jako dziecko był gwiazdą, właśnie za sprawą zespołu The Jackson 5, który powstał w 1964 roku. W jego skład wchodziło pięciu braci Jackson: Michael, Jackie, Tito, Marlon i wspomniany już Jermaine. Jego równie umuzykalniony syn wcieli się w biograficznym filmie w rolę Michaela Jacksona, zdobywcy trzynastu nagród Grammy, który zmarł w 2009 roku w wieku 50 lat.

REKLAMA

Produkcją filmu ma zająć się Graham King, który stoi między innymi za fenomenalną historią o zespole Queen i Freddie Mercurym – "Bohemian Rhapsody".

Jaafar Jackson w filmie biograficznym

Okazuje się, że Jaafara Jacksona z królem popu łączą nie tylko więzy krwi – dwudziestosześciolatek tworzy również własną muzykę, a jego głos jest naprawdę łudząco podobny do tego, jaki mogliśmy usłyszeć w takich hitach jak "Beat It" czy "Thriller".

YouTube - Jaafar Jackson i jego kawałek "Got Me Singing"

Jaafar odniósł się również do swojej roli w filmie, mówiąc, że to dla niego ogromny zaszczyt opowiedzieć na nowo historię swojego wujka:

Tweet Jaafara Jacksona

Na temat roli Jaafara w filmie biograficznym wypowiedziała się także matka Michaela Jacksona, twierdząc, że chłopak ucieleśnia jej syna i kontynuuje jego dziedzictwo. Głos zabrał także sam producent – Graham King:

Poznałem Jaafara ponad dwa lata temu i byłem zachwycony sposobem, w jaki uosabia ducha i osobowość Michaela. To było coś tak potężnego, że nawet po przeprowadzeniu ogólnoświatowych poszukiwań było jasne, że jest jedyną osobą, która mogłaby zagrać tę rolę. Jestem niezmiernie podekscytowany, że zagra swojego wuja i nie mogę się doczekać, aż świat zobaczy go na dużym ekranie jako Michaela Jacksona

podaje The Hollywood Reporter.

Kontrowersje wokół Jacksona – co ukaże się w filmie?

REKLAMA

Czy będzie to laurka dla Jacksona, a może wręcz przeciwnie – szczery materiał, poruszający nie tylko te upudrowane strony muzyka? Lionsgate, który stoi za projektem, poinformował, że produkcja nie będzie obrazowała wszystkich aspektów życia Michaela Jacksona, jak oskarżenia o seksualne wykorzystywanie dzieci, o których spekulacje powróciły wraz z pojawieniem się filmu dokumentalnego "Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona".

Zdjęcia do filmu biograficznego "Michael" rozpoczną się w 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA