REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Wokalista Pogodno miał 48 lat

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Muzyk najlepiej znany jako wokalista formacji Pogodno zmarł w nocy z 11 na 12 kwietnia. Miał 48 lat. O śmierci artysty w mediach społecznościowych w emocjonalnym wpisie poinformowała jego żona. "To nie jest żart" - napisała w poście.

12.04.2022
10:53
jacek budyń szymkiewicz nie żyje śmierć
REKLAMA

Jacek Szymkiewicz nie żyje. Muzyk znany również jako "Budyń" odszedł w wieku 48 lat w nocy z 11 na 12 kwietnia. Stało się to niedługo po tym, jak poinformował swoich fanów o wielkich planach i nowym zespole, w którym miał pełnić rolę wokalisty.

Niespodziewana śmierć muzyka pokrzyżowała jego plany. Niemniej Jacek "Budyń" Szymkiewicz pozostawił po sobie bardzo pokaźny dorobek artystyczny. Od 1996 roku był przecież liderem i założycielem Pogodno, członkiem wielu innych formacji i wydał kilka solowych krążków. Albumu z nowym zespołem, który zapowiedział dzień wcześniej, już nie doczeka.

REKLAMA

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje

O śmierci Jacka "Budynia" Szymkiewicza doniosła w mediach społecznościowych jego żona. Smutną informację przekazała w emocjonującym wpisie, w którym wyraża żal, że to nie jest żart ani ich wspólne wygłupy:

Jacek Szymkiewicz nie żyje

Niecałą dobę przed śmiercią Jacek Szymkiewicz zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym poinformował o swoim nowym projekcie - zespole Monofon. Miał w nim pełnić rolę wokalisty. Zapowiedział wydanie płyty i singiel. Po jego śmierci nie wiadomo, czy do tego dojdzie.

Jacek "Budyń" Szymkiewicz - nie tylko lider Pogodno

REKLAMA

Jacek "Budyń" Szymkiewicz pozostawia po sobie bardzo bogaty dorobek artystyczny. Najlepiej znany był jako lider zespołu Pogodno. Do najsłynniejszych utworów grupy należą m.in. utwory Uśmiech się, czy Pani w obuwniczym. Muzyk założył również formację Nowa Fala Polskiego Dansingu i był częścią Babu Król. Wydał też dwie solowe płyty "Kilof" i "Baset". W czasie swojej kariery nie tylko śpiewał, ale też komponował, pisał teksty, tworzył muzykę do filmów i spektakli teatralnych i występował jako performer.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA