REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Decyzję o jego odwołaniu podjęto jednogłośnie

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Rada Mediów Narodowych odwołała go z funkcji, którą - z krótką przerwą - pełnił od 2016 roku. Nowym szefem telewizji publicznej Mateusz Matyszkowicz. Skąd taka decyzja?

05.09.2022
13:27
jacek kurski tvp prezes
REKLAMA

Jacek Kurski przestał pełnić funkcję prezesa TVP. Taką decyzję podjęła Rada Mediów Narodowych (RMN) na wniosek jej przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego. Nie będzie jednak konkursu na wolne stanowisko, bo objąć je ma Mateusz Matyszkowicz.

Co dokładnie stoi za decyzją Rady Mediów Narodowych? Na razie nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się jednak o nowym stanowisku w rządzie, które już czeka na byłego szefa Telewizji Polskiej. Według doniesień medialnych wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP poparli wszyscy członkowie RMN.

REKLAMA

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Co dalej?

Jacek Kurski pełnił funkcję prezesa TVP od 2016 roku. Dwa lata temu został z niej odwołany, a chwilę później powołano go na członka zarządu. Po paru miesiącach, decyzją Rady Mediów Narodowych powrócił jednak na stanowisko szefa publicznej telewizji.

Jacek Kurski - TVP
REKLAMA

Każda dotychczasowa prezesura Kurskiego dostarczyła wielu kontrowersji i budzących sprzeciw decyzji (również w obrębie jego własnego obozu politycznego), ale były polityk koniec końców zawsze wracał na stanowisko w TVP. Zobaczymy, czy tym razem będzie podobnie. Wkrótce zapewne dowiemy się więcej, na temat najbliższej przyszłości Jacka Kurskiego. Jedno jest pewne, jeszcze o nim usłyszymy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA