REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sony poszerza kinowe uniwersum Spider-Mana. Wprowadzi do niego nową superbohaterkę

Sony rozpoczyna prace nad nowym filmem osadzonym w uniwersum Spider-Mana. Tym razem padło na kobiecą superbohaterkę znaną jako Jackpot.

22.05.2020
14:13
Nowa adaptacja komiksów Marvela. Nadchodzi Jackpot
REKLAMA
REKLAMA

Sony konsekwentnie poszerza uniwersum Spider-Mana korzystając z wciąż posiadanych praw do postaci z komiksów Marvela. Przed nami wyczekiwane premiery „Venoma 2” i „Morbiusa”, a w drodze do realizacji są już „Kraven the Hunter” , „Silk”, „Nightwatch” czy „Madame Web”. To jednak nie wszystko. Jak podaje Deadline studio rozpoczęło prace nad ekranowymi przygodami superbohaterki Jackpot.

Kim jest Jackpot?

Postać zadebiutowała na kartach komiksów w 2007 roku za sprawą Dana Slotta i Phila Jimeneza. Od tamtej pory Jackpot pojawiała się w opowieściach osadzonych w uniwersum Spider-Mana, a własną serię otrzymała w 2010 roku. Jest to alter ego Sary Ehret. Pracowała ona nad genetyczną terapią mającą leczyć Parkinsona. Będąc w ciąży po styczności z wirusem Lot 777 zapadła w śpiączkę. Po przebudzeniu i porodzie odkryła w sobie nadludzką siłę, którą wykorzysta, żeby chronić swoich bliskich.

Jackpot jest też alter ego Alany Jobson, która rozpoznała w superbohaterce Sarę i za jej zgodą przejęła tę tożsamość. Aby mieć nadludzkie zdolności, musi zażywać hormon mutantów.

Sony pracuje nad ekranizacją Jackpot.

REKLAMA

Zgodnie z doniesieniami za scenariusz ma odpowiadać Marc Guggenheim. Czytelnikom komiksów znany jest m.in. z serii „Aquaman”, „Wolverine”, „The Punisher” czy „The Amazing Spider-Man”. Wydaje się więc odpowiednią na to stanowisko osobom. Jeśli zaś chodzi o telewizję to pracował przy „Arrow” czy „Legends of Tomorrow”. Ma też na swoim koncie niezbyt chlubny tytuł, bo był jednym ze współscenarzystów niesławnej „Zielonej Latarni”.

Na razie nie ma więcej szczegółów. Te strzępki informacji to wszystko co wiemy. Jasne jest jednak, że Sony planuje rozwijać pajęcze uniwersum. Pierwsze próby i zapowiedzi takiego podejścia zaczęły się już kilka lat temu. Pomysł upadł wraz z porażką „Niesamowitego Spider-Mana 2”, ale studio wróciło do niego wraz z sukcesem „Venoma”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA