REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jagger i Grohl nagrali kawałek o pandemii, który nie żenuje. Śpiewają o chipach w szczepionkach od Billa Gatesa

Każdy muzyk odczuł na własnej skórze skutki trwającego, a że piosenki płyną prosto z serducha, to i nowa twórczość wielu artystów orbitowała wokół pandemii. Zwłaszcza na początku nagrano wiele „hymnów” - z różnym skutkiem. Teraz za gitary i mikrofony chwycili dwaj giganci rocka – Mick Jagger i Dave Grohl i nagrali optymistyczny utwór, który przy okazji uderza w wyznawców teorii spiskowych.

14.04.2021
21:51
mike jagger dave grohl eazy sleazy
REKLAMA

„Jest odzwierciedleniem minionego roku. Psychicznych i fizycznych ograniczeń nałożonych na społeczeństwo. Przechodziliśmy przez to z różnymi emocjami i często fałszywym poczuciem, że coś się zaczyna, a coś kończy” powiedział Jagger w wywiadzie z „Rolling Stone”. Brytyjski muzyk miał na myśli lockdowny, a także końcówkę zeszłego lata, kiedy wydawało się, że to już koniec pandemii – szczególnie w Europie.

REKLAMA

Po napisaniu tekstu do „Easy Sleazy” , 77-letni lider The Rolling Stones zastanawiał się, z kim by mógł nagrać piosenkę. Do głowy przyszedł mu wokalista Foo Fighters (i dawny perkusista Nirvany) Dave Grohl, z którym się zna od wielu lat, więc zadzwonił do niego z propozycją nie do odrzucenia. Wokalista Foo Fighters wydał niedawno ze swoim zespołem płytę „Medicine at Midnight”, także nie miał nic innego do roboty. Zgodził się od razu. Efektów posłuchacie poniżej.

Piosenka ma nastrajać pozytywnie i pokazywać „światełko w tunelu”, czego dowodem jest chociażby refren. w którym słyszymy, że już jest po wszystkim i „wydostajemy się w więziennych murów”. W jednej ze zwrotek Jagger opowiada o zwykłej rzeczywistości w czasie zamknięcia. Wydawać się mogło, że taka legenda jakoś inaczej przeżywała pandemię, tymczasem opisywane sytuacje będą bliskie wielu z nas.

Kiedy Grohl gra na perkusji i gitarze, Jagger śpiewa, że „to bardzo ładna maska, ale nigdy nie zaryzykowałem na TikToku głupiego tańca”. Jest też o spotkaniach na Zoomie, o tym, że telewizja go „lobotomizuje”, przybyło mu kilka kilogramów i że zaraz pozmywa, tylko najpierw naleje sobie kolejnego drinka. Jest też zwrotka, w której kpi z teorii spiskowych z chipami Billa Gatesa na czele. Tak to idzie w wolnym tłumaczeniu:

REKLAMA

Strzelam sobie szczepionkę

Bill Gates już krąży w mym krwiobiegu

To kontrola umysłu

Ziemia jest płaska i zimna

Nigdy się nie nagrzewa

Arktyka zmieniła się w breję

Drugie przyjście (Jezusa – red.) ma obsuwę

A kosmici są w deep state (państwo w państwie – red.)

Fragment piosenki Easy Sleazy

W czasie pandemii w Polsce też powstało mnóstwo piosenki traktujących o aktualnej sytuacji – od hymnu antyszczepionkowców w wykonaniu Ivana Komarenki, po „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika, przez protest songi związane ze Strajkiem Kobiet. O większości z nich przeczytacie w artykule Anny Nicz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA