REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jak czterdziestka staje się dwudziestką? "Younger" - recenzja sPlay

Czy czterdziestolatka może przekonująco odegrać dwudziestoparolatkę? Czy nikt nie zauważy odjęcia sobie prawie dwudziestu lat? Jest na to szansa, jeśli wygląda się naprawdę świetnie, a pubie podrywają cię młodzi faceci, którzy powinni oglądać się raczej za twoją córką.

07.04.2015
15:58
Jak czterdziestolatka udaje dwudziestkę? Younger - recenzja sPlay
REKLAMA
REKLAMA

Liza właśnie przechodzi trudny okres w swoim życiu. Jej córka jest daleko, mąż ją porzucił, musi sprzedać swój dawny dom i... nie może znaleźć pracy. Kobieta traci grunt pod nogami i jak wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi problem jest nierozwiązywalny. Liza jest po prostu za stara.

Ma czterdzieści lat, sporą przerwę w karierze, nie nadąża za współczesnymi trendami. Najwidoczniej mężowi też przeszkadzał jej wiek, bo zostawił ją dla młodszej.

Pewnego wieczoru w pubie po kolejnym ciężkim dniu i nieudanej rozmowie kwalifikacyjnej Lizę podrywa młody chłopak, Josh. Mężczyzna ma dwadzieścia sześć lat i na tyle samo ocenia Liz. Ta bagatelizuje jego zaloty i opowiada swojej najlepszej przyjaciółce o całym zajściu. Maggie uznaje, że Liz powinna pomyśleć o tym, aby nieco się odmłodzić. Główna bohaterka rusza na podbój Nowego Jorku z nowym dowodem. Szybko znajduje pracę, nowych przyjaciół i... powoli komplikuje sobie życie.

Czy odgrywanie dwudziestoparolatki wyjdzie Liz na dobre? Będą kłopoty czy świetna zabawa?

Jak można wnioskować po pilotażowym odcinku zapewne jedno i drugie. "Younger" to sympatyczny serial komediowy, który jest po prostu niezłym, odmóżdżającym zapychaczem na wieczór. W jakiś sposób przypomina mi "Hindsight", w którym również mamy zabawę wiekiem, ale ten ostatni bardziej przykuł moją uwagę już po pierwszym odcinku.

younger
REKLAMA

Daję jednak "Younger" szansę i myślę, że sięgnę po niego, kiedy będę potrzebowała rozerwać się przy czymś lekkim. W tworzeniu serialu maczał palce Daren Starr, który był producentem "Seksu w wielkim mieście". Choć nie wydaje mi się, aby ten serial mógł powtórzyć sukces opowieści o Carrie Bradshaw, na pewno ma potencjał i znajdzie swoich odbiorców.

Za tydzień już kolejny odcinek. Cały pierwszy sezon składać się będzie z dwunastu epizodów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA