REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. Muzyka

Jak uniknąć nietrafionych prezentów? Mamy dla was kilka udanych sposobów

Chyba każdy z nas dostał kiedyś nieudany prezent pod choinkę, z którego był nie tylko niezadowolony, ale z którym nawet nie wiedział co zrobić. Bo był to prezent na tyle nietrafiony, że trudno było go podarować komuś innemu, a żal też było go po prostu wyrzucić. Takie podarunki schowane gdzieś głęboko w szafie obrastają kurzem przez cały rok, by raz na jakiś czas zostać wyjęte, bo akurat ciocia przyjedzie w odwiedziny i na pewno zwróci uwagę, czy ten zegar z kukułką wisi na ścianie.

22.12.2015
16:55
Jak uniknąć nietrafionych prezentów?
REKLAMA
REKLAMA

Dobrym rozwiązaniem, jak uniknąć nietrafionych prezentów, jest rezygnacja z niespodzianek. Niestety, jest trochę prawdy w tym, że brak niespodzianek zabija magię Świąt. Miło jest znaleźć pod choinką coś, czego się nie spodziewaliśmy, a co trafia w nasze gusta i dowodzi, że obdarowująca osoba nas zna i słucha. I że zależy jej na naszym zadowoleniu, bo wykazała trochę inicjatywy by wymarzony dla nas prezent znaleźć. Milej i łatwiej wybiera się podarki dla osób bliskich, z którymi na co dzień spędzamy dużo czasu. Gorzej, jeśli mamy wymyślić, co dać osobie, z którą cóż, widzimy się właściwie raz do roku i mamy nieco blade pojęcie o tym, co dana osoba lubi, czyli na przykład jakie książki czyta albo jakiej słucha muzyki.

Tu na szczęście z pomocą przychodzą nam firmy, które wymyśliły coś tak magicznego, jak bon podarunkowy albo abonament na jakąś usługę.

Na rynku cyfrowej rozrywki mnóstwo marek oferuje tego typu produkty. Oto kilka z nich, które możecie podarować osobom, których gusta muzyczne czy literackie nie do końca znacie albo takim, które zrezygnowały z analogowej wersji muzyki czy książki na korzyść elektronicznej.

Oto kilka sposobów na to, jak uniknąć nietrafionych prezentów pod choinką:

Muzyka i audiobooki

Jeśli wiesz, że dana osoba lubi jadąc autem posłuchać dobrej książki albo uwielbia mieć dostęp do muzyki, gdziekolwiek się znajduje, zaopatrzenie jej w kartę podarunkową jednej z platform streamingowych lub wykupienie jej abonamentu na audiobooki będzie dobrym rozwiązaniem. Kartę podarunkową możecie zakupić np. dzięki platformie Deezer albo w punktach poleconych przez Spotify. Koszt takiej karty to około 60 zł za trzy miesiące. Na Spotify możecie wykupić abonament na 1 lub 3 miesiące, na platformie Deezer od 3 miesięcy do roku.

Jeśli chcecie kupić komuś dostęp do Audioteki bądź sprezentować mu bon, by w ramach danej kwoty wybrał swoje ulubione książki do słuchania, musicie udać się do salonów Relay czy inmedio. Możesz zrobić komuś prezent od już niespełna 10 zł!

Filmy i seriale

Z filmami i serialami sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Polska oferta VOD jest jeszcze niestety dość uboga, ale znajdzie się parę opcji, by zadowolić kogoś w Święta. Niestety, nie ma możliwości wykupienia bonu podarunkowego, zatem musimy pokonać pierwsze utrudnienia. W tym celu musimy założyć konto danej osobie, np. w serwisie VOD.pl i podpiąć pod nie kartę, która pozwoli nam na płatności internetowe. Możemy na takiej karcie umieścić budżet, który pozwoli cieszyć się filmami i serialami np. przez pół roku. Koszt jednego miesiąca to niespełna 20 zł.

Jeśli wiemy, że wśród obdarowywanych osób znajduje się maniak kinowy, możemy sprezentować mu całoroczną kartę Unlimited w Cinema City. Niestety, taki prezent to już spory koszt bo miesięczny abonament kosztuje 42 lub 49 zł, a my musimy przeznaczyć od razu fundusze na całość, czyli wielokrotność którejś kwoty (504 lub 588 zł). Aby kupić taką kartę, musimy posiadać kartę debetową lub kredytową, a także paszportowe zdjęcie obdarowanej osoby. Więcej informacji o Cinema City Unlimited znajdziecie tutaj.

Gry i zabawy

Dla wszystkich posiadaczy telefonu z Androidem możecie zakupić kartę podarunkową Google Play, dzięki którą obdarowana osoba będzie mogła wykorzystać kwotę z bonu na różne gry, muzykę, filmy czy aplikacje i motywy na swojego smartfona. Kartę kupicie na przykład w sieci sklepów Empik. Więcej informacji o takim upominku znajdziecie tutaj.

Carlsberg-prezenty

W ubiegłym tygodniu, 15 grudnia, Carlsberg postanowił uratować wszystkich przed nietrafionymi prezentami.

Każdy mógł przynieść na akcję nieudany prezent świąteczny, który kiedyś dostał i wymienić się nim z innymi bądź dostać w zamian dostać piwo marki Carlsberg. W Świętego Mikołaja, który czuwał nad tym, aby wszyscy w końcu dostali wymarzone prezenty wcielił się Czesław Mozil. W wydarzeniu wzięli udział między innymi Człowiek Warga, Jessica Mercedes, Maja Sablewska i Dawid Kosiński ze Spider's Web.

Oprócz wymiany prezentów odbył się także konkurs, w którym można było wygrać bilet na mecz polskiej reprezentacji podczas turnieju UEFA EURO 2016 we Francji. Tematem zabawy był... najbardziej nieudany prezent świąteczny. Zwyciężczynią konkursu okazała się Magdalena Wiśniewska, która na spotkanie przyniosła piżamę w cętki. To właśnie ten prezent zyskał miano najbardziej nietrafionego i zapewnił Magdalenie wyjazd na mecz do Francji.

REKLAMA

Carlsberg zapoczątkował fajną tradycję, która miejmy nadzieję będzie kontynuowana co roku.

A może natchnie was, by ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi powymieniać się najbardziej nieudanymi prezentami? Oby wśród nich nie znalazły się te, które daliście sobie nawzajem!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA