REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jak wyglądają dinozaury z klocków? Sprawdziliśmy serię LEGO Jurassic World

Jurassic World to jedna z serii filmowych, która doczekała się własnej licencjonowanej serii klocków LEGO. Dwa nowe zestawy pozwalają odtworzyć wydarzenia z najnowszego filmu Jurassic World: Upadłe królestwo. Sprawdzamy, co przygotowało LEGO.

19.07.2018
18:48
LEGO Jurassic World w praktyce, czyli sprawdzamy dinozaury z klocków
REKLAMA
REKLAMA

Tradycją LEGO jest tworzenie serii klocków na bazie kinowych hitów. Najbardziej znanym przykładem jest LEGO Star Wars, ale w ofercie znajdziemy też licencjonowane zestawy z superbohaterami Marvela i DC, serię z Harrego Pottera, czy z Władcy Pierścieni. Wraz z premierą filmu Jurassic World: Upadłe królestwo pojawiły się nowe zestawy tematyczne, a my postanowiliśmy je sprawdzić. Oba zestawy są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 12 lat.

Śmigłowiec i welociraptor Blue

Pierwszym zestawem jest LEGO 75928: Pościg za śmigłowcem. Klocki odtwarzają scenę, w której welociraptor Blue wpada w pułapkę pozostawioną przez Wheatleya i pilota śmigłowca. Samica dinozaura wchodzi do klatki myśliwych skuszona jedzeniem, po czym zostaje w niej uwięziona. Helikopter zamierza odlecieć z klatką, a Owen Grady jadący na quadzie ma szansę uratować Blue korzystając z kuszy.

 class="wp-image-181957"

Największym elementem zestawu jest helikopter, który ma ok. 11 cm wysokości, 27 cm długości i 20 cm szerokości. Główne śmigło możemy obracać korzystając z pokrętła pod podwoziem helikoptera. Konstrukcja ma też ruchomy hak do przewożenia klatki i sześciostrzałowe działko, które strzela zielonymi pociskami kiedy obracamy okrągły „bębenek”. Z tyłu znajduje się skrzynia do przechowywania.

 class="wp-image-181993"

Zestaw zawiera 397 klocków, trzy figurki (Owen, Wheatley i pilot) oraz figurkę welociraptora Blue. Z nietypowych elementów mamy tu pistolet ze strzykawką zawierającą środek usypiający, pistolet i kuszę z miotaczami klocków, a także unikatowe akcesoria: plecak Owena, ząb dinozaura, udko kurczaka i jajo dinozaura.

Wulkan na wyspie

Drugi zestaw to LEGO 75929: Ucieczka przed karnotaurem.

Mamy tu przedstawioną scenę, w której wulkany na wyspie Isla Nublar wybuchają, a do tego pojawia się krwiożerczy karnotaur. Jako Owen, Franklin i Claire musisz uciec przed spadającymi kamieniami i wielkim drapieżnikiem, a po drodze musisz uratować małego dinozaura i jaja znajdujące się w gnieździe.

 class="wp-image-182023"

Masz do dyspozycji furgonetkę z mobilnym centrum dowodzenia oraz kulę żyroskopową, którą można uruchomić specjalnym mechanizmem z przyczepki lub zarośniętej stacji.

Największym elementem zestawu jest furgonetka z przyczepką i mobilnym centrum dowodzenia, a także porośnięta zielenią stacja kul żyroskopowych. Furgonetka ma ok. 12 cm wysokości i 15 cm długości, a przyczepka to kolejne 15 cm długości. Stacja ma 16 cm wysokości i ok. 20 cm szerokości.

 class="wp-image-182002"

Zestaw zawiera 577 klocków, trzy minifigurki (Owen, Claire i Franklin) oraz dwie figurki dinozaurów. W zestawie jest też kilka nietypowych akcesoriów: pistolet ze środkiem usypiającym, łopata i trzy jaja dinozaura.

Jak zestawy sprawdzają się w praktyce?

Bardzo ciekawą właściwością dinozaurów jest możliwość odłączania ich głów i kończyn i mieszania między korpusami, więc jeśli mamy dwa lub więcej zestawów Lego Jurassic World, możemy tworzyć własne dinozaury.

 class="wp-image-182044"

Oba zestawy mają naklejki upodabniające modele do filmowych odpowiedników. W obu pudełkach znajduje się też wiele nietypowych i dużych elementów, takich jak np. kabina helikoptera. W zestawie 75929 mamy też mnóstwo kolorowych klocków, w kilku odcieniach zieleni i brązu, które dekorują stację kul żyroskopowych.

Klocków w obu pudełkach jest bardzo dużo, więc składanie zestawów potrafi zająć naprawdę sporo czasu, nawet osobie dorosłej. Jeżeli chcecie, by zrobiło to dziecko w wieku 7 – 12 lat, przygotujcie się na dobre dwie godziny składania na każdy zestaw.

 class="wp-image-181939"

Podczas zabawy trzeba uważać na pociski w pistoletach, kuszy i działku helikoptera. Są to małe, okrągłe, zielone klocki, które po zwolnieniu odpowiedniej blokady naprawdę wystrzeliwują na sporą odległość, więc można je łatwo zgubić. W takich przypadkach w znalezieniu ich pomaga jaskrawozielony kolor. W każdym zestawie jest też kilka zapasowych pocisków.

W obu zestawach znajdziemy też wiele interaktywnych elementów. Śmigła helikoptera obracają się po przekręceniu pokrętła na dole śmigłowca. Przyczepka dużej furgonetki ma funkcję uruchamiania kuli żyroskopowej, która zaczyna toczyć się w taki sposób, że figurka w środku cały czas utrzymuje stałą pozycję. Podobny mechanizm znajdziemy w zarośniętej stacji. Z kolei na górze stacji jest zapadnia zawierająca „lawowe kamienie”, które rozsypują się u stóp stacji.

Podsumowując, jeśli szukasz prezentu dla młodego fana dinozaurów, trudno znaleźć lepszą zabawkę.

 class="wp-image-181945"
REKLAMA

Duży dinozaur z zestawu 75929 jest zabawką, którą dziecko może zabrać ze sobą np. do samochodu lub na spacer. Z uwagi na rozmiar dinozaura, na pewno się on nie zgubi, a konstrukcja jest zwarta i nie gubi elementów, mimo że kończyny, ogon, głowa i szczęka są ruchome. Pozostałe elementy posłużą raczej do zabawy w domu.

Jeżeli twoje dziecko jest fanem LEGO, a do tego lubi dinozaury, oba zestawy będą strzałem w dziesiątkę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA