REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Szczerbatek w komedii romantycznej. Jak wytresować smoka 3 – zwiastun

Jak wytresować smoka podbił w 2010 roku serce niejednego fana familijnego kina. Amerykańska animacja połączyła w sobie inteligentną historię i ogromny potencjał dla gadżetów, przynosząc studiu DreamWorks wielki sukces. Wielbiciele Szczerbatka i Czkawki przez długie lata czekali na zakończenie ich opowieści. Premierowy zwiastun Jak wytresować smoka 3 pokazuje, że w końcu się doczekali.

07.06.2018
18:57
Jak wytresować smoka 3: Romans Szczerbatka na pierwszym zwiastunie
REKLAMA
REKLAMA

Historia przyjaźni smoka, Nocnej Furii i syna wodza wikingów o imieniu Czkawka, była jednym z największych animowanych hitów drugiej dekady XXI wieku. Film zarobił prawie 500 mln dol. w światowym box office i rozpoczął nową manię na smoki. Była to zarazem jedna z lepszych opowieści studia DreamWorks, które zawsze miało ambicję mierzyć się z Pixarem i Disneyem. Zwykle kończyło się na jednym udanym filmie i kolejnych sequelach, które zabijały jakiekolwiek pozytywne uczucia w stosunku do oryginału.

Od tego czasu DreamWorks nauczyło się jednak, że czasem warto ograniczać swoją pogoń za pieniędzmi. Sequel filmu był podobnym sukcesem artystycznym i jeszcze większym finansowym. Fani serii musieli też długo czekać na jej ostatni rozdział.

Opublikowany właśnie premierowy zwiastun Jak wytresować smoka 3 zapowiada kolejną szaloną przygodę pary Szczerbatek-Czkawka.

how to train your dragon class="wp-image-170968"

Jak pokazuje trailer, w trzeciej części okaże się, że Szczerbatek nie był wcale ostatnią Nocną Furią. Obaj bohaterowie w trakcie jednej ze swoich podróży napotka samicę tego samego gatunku, tylko o białym ubarwieniu (w anglojęzycznym zwiastunie nazwana zostaje Light Fury). Sądząc po zwiastunie można założyć, że twórcy filmu przygotowali całą serię gagów rodem z komedii romantycznej. Tylko że głównym jej bohaterem będą smoki!

Do najważniejszych ról powrócą tak zagraniczni, jak i polscy aktorzy.

Nie wszystko w magicznej utopii smoków i ludzi będzie tak różowe. Pokojowi zagraża łowca smoków, Grimmel, którego specjalnością jest polowanie właśnie na Nocne Furie. Wikingowie pod przywództwem Czkawki postanawiają wyruszyć wraz ze smokami na wygnanie, żeby móc obronić ich przed nadchodzącym atakiem.

REKLAMA

W roli antagonisty usłyszymy F. Murraya Abrahama. Obok niego wystąpią Jay Baruchel, Cate Blanchett, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Kit Harington, Christopher Mintz-Plasse, T. J. Miller i Kristen Wiig. W polskiej wersji główne role grali m.in. Mateusz Damięcki, Julia Kamińska i Miłogost Reczek, którzy powracają również w polskiej wersji zwiastuna.

Jak wytresować smoka 3 trafi do kin w Polsce i na świecie 15 lutego 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA