REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jake Gyllenhaal z szansą na angaż do drużyny Marvela. Czy tym razem się uda?

Do świata filmów Marvela może dołączyć kolejne głośne nazwisko. Jake Gyllenhaal jest przymierzany do roli w sequelu Spider-Man: Homecoming. Aktor miałby zagrać przeciwnika superbohatera, znanego jako Mysterio. 

21.05.2018
19:17
Jake Gyllenhaal może pojawić się w świecie filmów Marvela
REKLAMA
REKLAMA

Choć w kinach wciąż jeszcze można oglądać Avengers: Wojna bez granic, a w sierpniu na ekrany trafi Ant-Man i Osa, to Marvel Studios już skupia się na przyszłorocznych produkcjach. Wśród nich znajduje się sequel filmu Spider-Man: Homecoming, którego premierę przewidziano na lipiec 2019 r. Choć fani wciąż zastanawiają się, w jaki sposób film poradzi sobie z wydarzeniami z trzeciej części Avengers, to znamy już kilka informacji na temat fabuły. Kevin Feige zdradził bowiem, że człowieka pająka czekają wycieczki po całym świecie.

Teraz dowiadujemy się co nieco na temat obsady filmu. Oczywiście w głównego bohatera ponownie wcieli się Tom Holland, który do tej pory zagrał Spider-Mana w trzech filmach MCU. Na horyzoncie pojawiło się jednak kolejne nazwisko.

Do roli w Spider-Man: Homecoming 2 przymierzany jest bowiem Jake Gyllenhaal.

Według doniesień The Hollywood Reporter, Gyllenhaal prowadzi rozmowy z Marvel Studios. Aktor miałby zagrać Mysterio, antagonistę filmu. Byłby to zatem drugi przypadek, gdy Marvel sięga po raczej drugorzędnego przeciwnika dla człowieka pająka.

Mysterio nigdy wcześniej nie pojawił się w filmie o przygodach Petera Parkera. Znana również jako Quentin Beck postać to kaskader i ekspert od efektów specjalnych, który nie posiada żadnych supermocy. Jest nie tylko wyszkolony w walce wręcz, ale korzysta także z całego szeregu gadżetów, które mają za zadanie ogłupić Spider-Mana. Wśród nich znajdziemy hologramy, gaz pozbawiający Parkera jego mocy czy hełm z pleksiglasu, dzięki któremu Mysterio pozostaje nierozpoznany.

Jake Gyllenhaal był wcześniej brany pod uwagę do roli Spider-Mana. W 2004 r. odtwórca roli, Tobey Maguire, negocjował z Columbia Pictures kontrakt na Spider-Mana 2, a rezerwową opcją był właśnie Gyllenhaal. Aktor był także jednym z kandydatów na Batmana w trylogii Christophera Nolana, jednak angaż ostatecznie otrzymał Christian Bale.

Spider-Man: Homecoming 2 Mysterio Jake Gyllenhaal class="wp-image-165355"

Co ciekawe, w filmie może pojawić się także Vulture.

Jak donosi Variety, Michael Keaton ma ponownie wcielić się w postać znaną z pierwszej części. Wówczas Vulture wylądował w więzieniu, co jednak nie oznacza, że nie stanowi już zagrożenia dla Spider-Mana. Zwłaszcza, jeśli mógłby zawrzeć sojusz z Mysterio.

REKLAMA

Ponadto w filmie znów zobaczymy Marisę Tomei i Zendayę jako odpowiednio ciocię May i Michelle. Za kamerą ponownie stanie zaś Jon Watts.

Spider-Man: Homecoming 2 trafi do kin 5 lipca 2019 r. Wcześniej ukażą się trzy inne filmy MCU: Ant-Man i Osa (3 sierpnia), Captain Marvel (8 marca 2019 r.) i Avengers 4 (3 maja).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA