REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Przeżyj powódź stulecia z bohaterami „Topiel: Dom w głębi lasu”. Już dziś premiera słuchowiska na Storytel

Już dzisiaj na platformie Storytel premierę ma słuchowisko „Topiel: Dom w głębi lasu” inspirowane ostatnią powieścią Jakuba Ćwieka. Produkcja natchnęła fotografa Pawła Fabjańskiego do stworzenia unikalnej oprawy wizualnej.

28.07.2020
15:18
Topiel jakub cwiek sluchowisko premiera
REKLAMA
REKLAMA

W czerwcu na sklepowych półkach pojawiła się najnowsza powieść Jakuba Ćwieka „Topiel”. Dobrze znany miłośnikom fantastyki pisarz przenosi nas tym razem do realiów Powodzi Stulecia, czyli 1997 roku i Głuchołaz. To tam rozegrają się dramatyczne wydarzenia z udziałem czwórki młodych bohaterów, którzy szykują się na lato swego życia. Historia ta nie kończy się jednak na książce. Autor we współpracy ze Storytel postanowił stworzyć jej uzupełnienie pod postacią opowiadania, a to zostało zmienione w słuchowisko.

„Topiel: Dom w głębi lasu” to poszerzenie historii „Topiela”.

Akcja „Topieli: Domu w głębi lasu” toczy się równocześnie co wydarzenia przedstawione w książce. Zgodnie z oficjalnym opisem:

To się zawsze tak zaczyna, prawda? Dom w głębi lasu, samotny biwak poza miastem, myśliwska chatka odcięta od świata… A jak się kończy? Gdy rozum śpi, budzą się horrory. Lato 1997. Wydarzenia najbliższych tygodni ludzie zapamiętają jako „powódź tysiąclecia”. Tymczasem dopiero zaczyna padać. Nieustanny, monotonny deszcz tłumi myśli, potęguje frustracje. Łukasz, Werka, Lidka, Marcel i Tymon nie mogli znaleźć gorszego czasu, żeby wybrać się do leśniczówki w głębi Kotliny Kłodzkiej. Wraz z każdym kolejnym szarym dniem deszczu na wierzch wypływają emocje, które inaczej pozostałyby w ukryciu. Nawet w najgorszej ulewie wystarczy jedynie iskra, by doszło do wybuchu.

Słuchowisko trwa godzinę i zgodnie z zapowiedziami w szczegółowy sposób przedstawia gwałtowność żywiołu, z którym musieli zmagać się mieszkańcy południowej Polski. Ważną rolę odgrywają tutaj również ich emocje. Do wykreowanego przez Ćwieka świata przeniosą nas natomiast głosy Filipa Kosiora, Józefa Pawłowskiego, Aleksandry Sworowskiej, Niny Kozieradzkiej, Jakuba Suwińskiego i Kamila Szufladowicza.

Zdjęcia inspirowane „Topielem: Domem w głębi lasu”

Słuchowisko Storytela zainspirowało fotografa Pawła Fabjańskiego do stworzenia dedykowanej mu oprawy wizualnej w formie zdjęć:

Inspiracją były różnorodne dźwięki, które złożyły się na całe doświadczenie i stworzyły atmosferę mroku i grozy. Motywem przewodnim wykonanych przez artystę fotografii jest natura, żywioł wody i jego nieuchronność. Na pierwszy plan prac wybija się otaczający bohaterów mrok i nieprzenikniona głębia. Wszystko dlatego, aby podkreślić towarzyszące im emocje w walce z żywiołem. W projekcie artystycznym wzięli również udział aktorzy, udzielający swoich głosów w słuchowisku - czytamy w informacji prasowej.

Więcej o swoich inspiracjach opowiadają Jakub Ćwiek i Paweł Fabjański w poniższym wideo:

Premiera słuchowiska „Topiel: Dom w głębi lasu” już dzisiaj na Storytel.

REKLAMA

* Zdjęcie główne: materiały prasowe/Storytel

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA