REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

Jan A. P. Kaczmarek jest poważnie chory. Trwa zbiórka na leczenie kompozytora i laureata Oscara

Jan A. P. Kaczmarek jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Niestety, laureat Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel" potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka na leczenie artysty, który choruje na MSA, czyli zanik wieloukładowy.

24.01.2023
14:45
Jan A.P. Kaczmarek
REKLAMA

Jan A. P. Kaczmarek mierzy się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Laureat Oscara w 2005 roku za film "Marzyciel" oraz autor muzyki do ponad siedemdziesięciu filmów choruje na MSA, czyli zanik wieloukładowy. Córka artysty, Anastazja Davis za pośrednictwem platformy crowdfundginowej poinformowała o zbiórce na leczenie swojego taty.

REKLAMA
 class="wp-image-2216086"
Screen ze strony gofundme.com

Trwa zbiórka na leczenie Jana A.P. Kaczmarka. Laureat Oscara choruje na MSA.

Jak wielu z was wie, mój pozornie niestrudzony tata, Jan, od dłuższego czasu ciężko choruje. Ma zanik wieloukładowy lub MSA, na który nie ma prawdziwego leczenia ani lekarstwa. Choroba uszkadza zakończenia nerwowe, aż zawiodą płuca. To jest horror dla nas, gdy patrzymy, jak ten niesamowity człowiek toczy walkę, której nie wygra. Wszystkie próby pomocy mu w poprawie nie powiodły się, a teraz celem jest zapewnienie mu jak największego komfortu w domu - napisała córka kompozytora, Anastazja Davis.

Choroba postępuje i sprawia, że Jan A. P. Kaczmarek ma trudności z poruszaniem się. W codziennych czynnościach artyście pomaga żona oraz dwaj opiekunowie. Kaczmarek porusza się na wózku inwalidzkim i rzadko zostaje sam ze względu m.in. na utratę przytomności.

Tata nie jest już również w stanie pracować, a jego żona Aleksandra Twardowska-Kaczmarek musiała zawiesić swoją pracę, ponieważ jest jego głównym opiekunem, co jest pracą na pełny etat. Opiekuje się także ich 7-letnim synem. Stworzyło to dla nich duże obciążenie finansowe, ponieważ walczą o utrzymanie taty tak długo, jak to możliwe, a jego potrzeby rosną. Ja, moje rodzeństwo i jego żona wykorzystaliśmy każdą możliwość i zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby pomóc finansowo, ale jego potrzeby nas przerosły - napisała Anastazja Davis. Córka kompozytora zdradziła, że zdrowie jej taty zbliża się do takiego momentu, gdzie potrzebna jest m.in. specjalistyczna opieka pielęgniarska.

REKLAMA

Na leczenie kompozytora potrzebne jest 10 tysięcy dolarów

Zdrowie taty zbliża się do punktu, w którym będzie potrzebował bardziej specjalistycznej opieki pielęgniarskiej, innego opiekuna oraz więcej sprzętu wspomagającego i terapii, które umożliwią mu pozostanie w domu z żoną i dzieckiem, czego desperacko pragnie. Każda kwota pomoże, naprawdę - podkreśliła. Pieniądze ze zbiórki trafią na konto żony kompozytora - Aleksandry Twardowskiej-Kaczmarek. Na leczenie Jana A. P. Kaczmarka potrzebne jest 10 tysięcy dolarów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA