REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie żyje aktor i menadżer kultury. Jan Greber zmarł w wieku 83 lat

Jan Greber nie żyje. Aktor i zasłużony menadżer kultury zmarł w Międzylesiu 16 sierpnia. Przez 43 lata lata był mężem aktorki, Marzeny Trybały.

17.08.2023
8:51
Nie żyje Jan Greber
REKLAMA

Nie żyje Jan Greber. Był aktorem, menadżerem kultury, reżyserem, kierownikiem artystycznym, impresario, ale też dyrektorem teatrów m.in. w Łodzi, w Poznaniu, w Krakowie i w Warszawie. Zmarł 16 sierpnia, cztery dni przez swoimi 84. urodzinami. Wiadomość o jego śmierci została przekazana przez Związek Artystów Scen Polskich. Prywatnie przez 43 lata Jan Greber był mężem aktorki, Marzeny Trybały.

REKLAMA

Nie żyje Jan Greber. Aktor, menadżer kultury. Prywatnie był mężem aktorki, Marzeny Trybały.

Od 1966 roku był członkiem Związku Artystów Scen Polskich, natomiast w latach 2002-2005 był p.o. Dyrektora Generalnego ZASP. "Zawsze pomocny i wrażliwy na potrzeby środowiska artystycznego. Będzie nam Go bardzo brakowało" - napisali koledzy ze Związku.

Aktora pożegnał też na Facebooku jego serdeczny przyjaciel, Krzysztof Deszczyński.

Przyjaciel. Ojciec. Dziadek. Niezwykle spokojny, cierpliwy człowiek z ogromnym temperamentem. Żeglarz. (...) Mój serdeczny kolega. Mąż mojej kochanej świadkowej na moim ślubie — Marzeny Trybały. (...) Brat łata. 16 sierpnia 2023 r. odszedł w niedostępne przestrzenie dla żywych. Marzena straciła mur, betonowy mur, o który zawsze mogła się oprzeć, na niego wypłakać. Jednak zdarza się, że mury, nawet betonowe, ale utkane z człowieczej troski i zaufania któregoś dnia kruszeją i nie dają rady ogarnąć swoją ukochaną przestrzeń. Odchodzą... Marzena… Tulę...- czytamy.

Jan Greber debiutował w kinie w 1962 roku

REKLAMA

Jan Greber w świecie filmu zadebiutował w 1962 roku małą rolą w filmie "Na białym szklaku". Zagrał też w takich serialach jak m.in. "Lalka", "07 zgłoś się, "Zmiennicy", "Pierwszy milion". Pojawił się też w filmie "Jak narkotyk". Ostatni raz na telewizyjnym ekranie zagościł w serialu "Pensjonat pod różą" w 2006 roku.

Zdjęcie główne: Facebook/ Krzysztof Deszczyński

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA