REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kompozytor „Arahji” po 40 latach odchodzi z Kultu. Wiemy, kto zastąpi Janusza Grudzińskiego

Kult poinformował o odejściu z zespołu Janusza Grudzińskiego, klawiszowca i gitarzysty związanego z formacją od niespełna 40 lat. Wiemy, kto go zastąpi podczas nadchodzących koncertów Kultu.

10.09.2020
9:45
janusz grudzinski gruda kult arahja czarne slonca
REKLAMA
REKLAMA

Janusz „Gruda” Grudziński związany był z Kultem od prawie czterech dekad, a jego muzyczna ścieżka pokrywała się z historią zespołu. „Xiążę Warszawski”, jak nazywany jest Grudziński,  jest multiinstrumentalistą — gra na klawiszach i gitarze, a w przeszłości grywał także na wiolonczeli. To jemu zawdzięczamy takie — nomen omen — kultowe utwory,  jak Arahja, czy Czarne słońca.

Okazyjnie Grudziński udzielał się w Kulcie również jako wokalista — to on wykonywał napisaną przez siebie piosenkę Totalna stabilizacja.

„Jasiu życzymy Ci jak najlepiej”

O rezygnacji Grudzińskiego Kult poinformował fanów w mediach społecznościowych:

„Jasiu życzymy Ci jak najlepiej chociaż jest nam niezmiernie przykro z tego powodu.
Łudziliśmy się, że może zmienisz swoją decyzję ale niestety stwierdziłeś, że jest ona nieodwołalna...
Dziękujemy Ci za dotychczasową współpracę i pozdrawiamy Cię serdecznie”
KULT

— czytamy na Facebooku zespołu.

Muzycy zaznaczyli też, że są skupieni na próbach przed nadchodzącymi koncertami i o wszelkich „zmianach personalnych” poinformują w odpowiednim czasie.

Wiemy, kto zastąpi Janusza Grudzińskiego

Jak się jednak okazało, fani Kultu nie musieli czekać zbyt długo, bo jeszcze tego samego dnia zespół poinformował, że do jego składu dołącza Konrad Wantrych. Nowy członek grupy jest klawiszowcem i miał już okazję współpracować z formacją Kazika Staszewskiego przy albumie „Zaraza”.

To nie jedyna zmiana w składzie Kultu w ostatnim czasie — do zespołu dołączył też niedawno saksofonista Mariusz Godzina, związany wcześniej ze składami Orange The Juice, Buldog, Vespa czy Kazik & Zdunek Ensemble.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: Wikipedia/Aotearoa

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA