REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Palikot i Wojewódzki skazani za reklamowanie alkoholu w sieci. Sąd nie miał wątpliwości

Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki skazani. Celebryci za promowanie alkoholu w sieci będą musieli zapłacić finansowe kary. Sprawę skomentował aktywista Jan Śpiewak, który zawiadomił prokuraturę o działalności Wojewódzkiego i Palikota w sieci.

23.05.2023
9:41
Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki skazani
REKLAMA

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot oraz ich wspólnik Tomasz Czechowski będą musieli zapłacić finansowe kary za promowanie alkoholu w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Palikot, Wojewódzki oraz ich wspólnik Tomasz Czechowski zostali skazani.

Były poseł Janusz Palikot ma zapłacić 80 tysięcy złotych, natomiast Kuba Wojewódzki i ich wspólnik Tomasz Czechowski zostali skazani na grzywny po 70 tysięcy złotych. Wymierzając kary, sąd nie miał wątpliwości, że celebryci złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Szczegóły w tej sprawie podał "Super Express".

"Oskarżonego Janusza Palikota uznaje się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny- cytuje wyrok sądu "Super Express". To jeszcze nie wszystko, gdyż Palikot ma zapłacić ok 9 tysięcy złotych kosztów sądowych, z kolei Wojewódzki i Czechowski po 8 tysięcy złotych.

Jan Śpiewak komentuje decyzję sądu na Twitterze

Sprawa nie umknęła uwadze Jana Śpiewaka, który jako pierwszy zawiadomił prokuraturę o niewłaściwym zachowaniu celebrytów. Aktywista na swoim Twitterze odniósł się do wyroku sądu.

Sąd po moim zawiadomieniu nie miał wątpliwości, że Wojewódzki i Palikot to kryminaliści. Sprawa była na tyle oczywista, że skazał ich w trybie nakazowym za reklamy alkoholi! To koniec bezkarności alkopatusów i karteli alkoholowych, którzy na krzywdzie ludzi zbijają fortuny - napisał Śpiewak. Dodał też, że nie wyobraża sobie, aby stacja TVN oraz tygodnik "Polityka" kontynuowały współpracę z gwiazdorem.

REKLAMA

Po wyroku na Wojewódzkiego nie wyobrażam sobie, żeby TVN i Polityka kontynuowały z nim współpracę. Media, które mają na sztandarach praworządność i demokrację, nie mogą promować skazanego oprycha, który reklamował narkotyki nieletnim. Liczę, że rozwiążą z nim umowy

czytamy na Twitterze Jana Śpiewaka.

Aktywista wcześniej podkreślał, że ma nadzieję na to, sytuacja z Palikotem i Wojewódzkim jest początkiem fali, doprowadzającej do tego, że nielegalne reklamy alkoholi, które tak mocno rozprzestrzeniły się, znikną.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA