REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jared Leto wcieli się w mistrza pop-artu w filmie biograficznym

Jared Leto zagra postać Andy'ego Warhola w filmie biograficznym. Ten będzie poświęcony życiu i twórczości artysty, jednego z głównych przedstawicieli pop-artu. Wiadomo także, że aktor i wokalista zespołu 30 Seconds to Mars będzie odpowiedzialny za produkcję filmu.

21.09.2016
11:12
Jared Leto wcieli się w mistrza pop-artu w filmie biograficznym
REKLAMA
REKLAMA

Oprócz Jareda Leto producentem filmu będzie też Michael De Luca, który na koncie ma taki tytuł jak "The Social Network". Scenariusz do filmu powstał na podstawie publikacji "Warhol: The Biography by Victor Bockris" z 1989 roku. Jego autorem jest Terence Winter ("Wilk z Wall Street").

Andy Warhol to barwna postać, której czasy świetności przypadają na lata 60., 70. i 80. ubiegłego stulecia. Artysta zajmował się rysunkiem, sitodrukiem, malarstwem, fotografią, filmem i sztuką performance'u. Jego pracownia, The Factory, była w latach 60. miejscem, gdzie można było spotkać ważne osobistości świata sztuki i show-biznesu.

Jared Leto as Rayon in Jean-Marc Vallée’s fact-based drama, DALLAS BUYERS CLUB, a Focus Features release. Photo Credit: Anne Marie Fox / Focus Features class="wp-image-58626"
Jared Leto as Rayon in Jean-Marc Vallée’s fact-based drama, DALLAS BUYERS CLUB, a Focus Features release. Photo Credit: Anne Marie Fox / Focus Features
REKLAMA

Leto wydaje się idealny do zagrania szalonego i kontrowersyjnego twórcy, który nie stronił od narkotyków i przyznawał się do swojego homoseksualizmu. Aktor ma już na swoim koncie trudne i charakterystyczne role. Wcielił się w uzależnonego od narkotyków Harry'ego, głównego bohatera filmu "Requiem dla snu" czy w transseksualną postać o imieniu Rayon w "Witaj w Klubie" (za tę rolę Leto otrzymał Oscara w 2014 roku).

Data premiery filmu nie jest na razie znana. Nie wiadomo też kogo zobaczymy jako odtwórców innych ról. Ale coś czuję, że zapowiada się świetne widowisko.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA