REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jarocin Festiwal w 2020 roku oficjalnie odwołany. Organizatorzy festiwali Open'er i Orange Warsaw wciąż się wstrzymują

Kryzys epidemiologiczny mocno uderzył w branżę muzyczną i organizatorów wszystkich letnich festiwali. Osoby odpowiedzialne za tegoroczną edycję Jarocin Festiwal właśnie oficjalne ogłosiły swoją decyzję dotyczącą jego odwołania. Nadzieję mogą mieć za to jeszcze fani imprez Open'er Festival i Orange Warsaw Festival, bo wciąż trwają do nich przygotowania.

27.03.2020
14:36
jarocin festiwal 2020
REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej wskazuje na to, że trwająca pandemia koronawirusa całkowicie zmieni wakacyjne plany Polaków. Wyjazdy zagraniczne na ten moment zupełnie nie wchodzą w grę, a nawet zwyczajne wypady na łono natury w grupie większej niż dwie osoby są obecnie niemożliwe. Z trudną sytuacją mierzy się przemysł filmowy, który ma prawo coraz bardziej obawiać się słabego okresu wakacyjnego.

A jeszcze gorzej wygląda sytuacja wszelkich masowych wydarzeń, takich jak festiwale muzyczne. Kryzys epidemiologiczny psuje szyki nawet największym graczom na rynku. Coachella została już przeniesiona na późniejszy termin, a tegoroczna edycja kultowego Glastonbury na pewno się nie odbędzie.

Podobnie zresztą jak Jarocin Festiwal 2020. Burmistrz miasta odwołał planowaną na 10 i 11 lipca imprezę.

Decyzja została podjęta z uwagi na panujący stan epidemiologiczny, brak nadziei na poprawę sytuacji i chęć ograniczenia ryzyka niepotrzebnych kosztów. Oznacza to, że 50-lecie kultowego festiwalu odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Adam Pawlicki poinformował ponadto, że wszystkie kontrakty podpisane z artystami na odwołaną edycję zostaną przeniesione na przyszły rok. Osoby, które już nabyły wejściówki na Jarocin Festiwal mogą uzyskać zwrot kosztów. W tym celu muszą się zaś skontaktować z odpowiednim punktem zakupu biletów.

Z niecierpliwością na jakąkolwiek konkretną decyzję czekają za to fani Open'er Festival i Orange Warsaw Festival.

Organizatorzy obu wydarzeń na razie wstrzymują się z podjęciem wiążących rozstrzygnięć. W oficjalnych komunikatach podkreślają, że przygotowania do organizacji festiwali wciąż trwają w sposób zdalny, a na razie czekają na dalszy rozwój wypadków. Wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne, żeby warszawska impreza zaplanowana na 5-6 czerwca miała szansę się odbyć. Zwłaszcza, że jak informuje portal MTV, Camila Cabello właśnie wstrzymała swoją trasę koncertową. Większe złudzenia mogą mieć posiadacze biletów i karnetów na Open'er Festival 2020 (1-4 lipca), ale tutaj również można mówić o dużych wątpliwościach.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA