REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jay Z i Will Smith łączą siły. Wspólnie wyprodukują nowy serial HBO

Jay Z i Will Smith wyprodukują miniserial, który opowiadać będzie o brutalnym morderstwie Emmetta Tilla, dokonanym w Stanach Zjednoczonych w latach 50.

27.07.2015
10:53
Jay Z i Will Smith łączą siły. Wspólnie wyprodukują nowy serial HBO
REKLAMA
REKLAMA

Czarnoskóry Emmett Till padł ofiarą brutalnego morderstwa. Till został zlinczowany za zagwizdanie na białą kobietę, co nie spodobało się jej mężowi. Sąd uniewinnił mężczyzn, którzy dokonali zabójstwa. W chwili śmierci Emmett miał piętnaście lat. Wydarzenia te wstrząsnęły amerykańską opinią publiczną.

HBO stworzy miniserial fabularny, oparty na motywach tej historii. Jego producentami będą Jay Z oraz Will Smith, którzy już wcześniej współpracowali przy produkcji filmu "Annie" z 2014 roku. Serial ma trwać w sumie 6 godzin. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, jaki będzie nosił tytuł, kto znajdzie się w obsadzie, ani na kiedy planowana jest jego premiera.

REKLAMA

Widowisko HBO nie będzie jedynym dziełem opowiadającym o śmierci Emmetta Tilla. Trwają prace nad filmowymi adaptacjami książki "Death Of Innocence: The Story Of The Hate Crime That Changed America" oraz sztuki teatralnej "The Face of Emmett Till".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA