REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jean-Louis Trintignant nie żyje. Francuski aktor miał 91 lat

Jean-Louis Trintignant nie żyje. Aktor znany z takich filmów jak "I Bóg stworzył kobietę", "Kobieta i mężczyzna", "Trzy kolory: Czerwony" oraz "Miłość" miał 91 lat. Wystąpił łącznie w ponad 130 produkcjach, ale od kilku lat zmagał się z różnymi dolegliwościami. O śmierci artysty poinformowała jego żona Mariane Hoepfner Trintignant.

17.06.2022
19:56
miłość aktor nie żyje Jean-Louis Trintignant
REKLAMA

To potwierdzona informacja, Jean-Louis Trintignant nie żyje. Francuski aktor zmarł w wieku 91 lat w piątek 17 czerwca 2022 roku. W komunikacie przekazanym agencji AFP jego żona Mariane Hoepfner Trintignant zapewniła, że odszedł spokojnie i w otoczeniu swoich najbliższych. Jego śmierć pozostawia jednak w głębokim smutku kinomanów na całym świecie.

Jean-Louis Trintignant miał na swoim koncie role w ponad 130 produkcjach. W trakcie wieloletniej kariery grywał u najwybitniejszych reżyserów. Współpracował bowiem z Rogerem Vadimem, Claude'em Chabrolem, Francoisem Truffaut, Krzysztofem Kieślowskim czy Michaelem Haneke'em.

REKLAMA

Jean-Louis Trintignant nie żyje. Miał 91 lat.

Jean-Louis Trintignant pozostawił po sobie bardzo bogaty dorobek artystyczny. Najbardziej kojarzony jest z ról w filmach pokroju "I Bóg stworzył kobietę", "Kobieta i mężczyzna", "Trzy kolory: Czerwony" czy fenomenalna "Miłość". Ostatnia produkcja z jego udziałem pt. "L'amour c'est mieux que la vie" (w wolnym tłumaczeniu: Miłość jest lepsza niż życie) pojawi się we francuskich kinach jeszcze w tym roku.

Miłość - Jean-Louis Trintignant nie żyje
REKLAMA

Jean-Louis Trintignant nie tylko występował w filmach. Zdarzało mu się również pisać do nich scenariusze i je reżyserować. Jakby tego było mało, aktywnie działał także w teatrze, który uważał za lepsze medium dla aktora niż kino. Od kilku lat zmagał się jednak z różnymi dolegliwościami. W 2018 roku okazało się, że ma raka prostaty. Trzy lata później świat obiegła informacja o powolnej utracie wzroku przez Trintignanta. Jego stan zdrowia znacząco się więc pogorszył. Nie zmienia to jednak faktu, że fani twórczości Francuza będą wspominać jego role jeszcze długo.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA