REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Jurek Owsiak ma koronawirusa. Założyciel WOŚP apeluje, abyśmy na siebie uważali

Jerzy Owsiak ma koronawirusa. Prezes fundacji WOŚP poinformował o tym we wpisie w mediach społecznościowych. Jednocześnie podziękował również wszystkim pracownikom służby zdrowia.

21.10.2020
11:44
jerzy owsiak wosp koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Ze względu na swoją działalność, pandemia ostro daje się Jurkowi Owsiakowi we znaki. Koronawirus zaatakował branżę rozrywkową, przez co zmuszony był przenieść Pol'n'Rock Festival do internetu. Teraz zarażeń jest coraz więcej i stan służby zdrowia ulega pogorszeniu. Z tego powodu ostatnio wybuchła afera na temat łóżek zakupionych przez fundację (więcej na ten temat przeczytacie w poście Owsiaka na Facebooku).

Założyciel i prezes fundacji WOŚP chcąc nie chcąc, raz po raz pojawia się na świeczniku. Obecna władza i jej zwolennicy regularnie go oczerniają, ale on się nie poddaje. Jurek Owsiak wciąż robi swoje, próbując wspomagać jak tylko się da polską służbę zdrowia. Orkiestra funkcjonuje cały rok. Ostatni tydzień był dla jej pracowników bardzo intenstywny.

Jerzy Owsiak ma koronawirusa

Jurek Owsiak wraz z pracownikami fundacji w zeszłym tygodniu robił m.in. duże zakupy sprzętów medycznych. I chociaż wszystko odbywało się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń i odpowiednim reżimie sanitarnym, prezes WOŚP zachorował. Początkowo myślał, że to zwykła grypa. Prawda okazała się jednak zupełnie inna. W poście na Facebooku czytamy:

Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity -między innymi robiliśmy bardzo duże zakupy sprzętów medycznych. Prowadziliśmy je w ogromnym reżimie sanitarnym i chociaż po zakończeniu Konkursu Ofert czułem się jeszcze bardzo dobrze, to w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny.

Założyciel WOŚP zauważa, że koronawirus przyjmuje różne formy i apeluje, abyśmy wszyscy na siebie uważali:

To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie.

Praca WOŚP w czasie pandemii

Jurek Owsiak informuje również, że fundacja aktualnie działa przede wszystkim w systemie home office:

W weekend wysłałem do wszystkich pracowników, z którymi miałem styczność, informację, aby mieli się na baczności, że poddam się testom, ale w międzyczasie i oni powinni bardzo uważać na siebie i swoich bliskich i ograniczyć wszelkie spotkania. Już od poniedziałku nasza Fundacja pracuje praktycznie w systemie home office. W poniedziałek to było 80% a dzisiaj po wynikach większość nas już na home office. Dodatkowo od dzisiaj wszystkie osoby, które miały ze sobą styczność - zgodnie z zasadmi - spędzą czas na ścisłej samoizolacji. Piszę o tym ze szczegółami, abyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę, że zagrożenie jest stałe wokół nas. Mimo że podczas naszej pracy - zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się, aby zarazić się koronawirusem. Natychmiast powiadomiłem o tym naszych pracowników i teraz oczywiście poddam się wszystkim czynnościom, które nakłada na mnie ten pozytywny wynik testu. Fundacja mimo home office pracuje pełną parą, już raz na wiosnę w pierwszej fazie pandemii w ten sposób organizowaliśmy naszą pracę i jak wszyscy widzicie, nie straciliśmy ani jednego dnia, aby dobrze pracować i realizować wszystkie nasze fundacyjne plany.

Swój wpis Jurek Owsiak kończy podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia:

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących - mocno tulimy do serca. Walczymy!

Słowa wsparcia dla Jurka Owsiaka po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa

W komentarzu pod postem Jurka Owsiaka pojawiło się mnóstwo słów wsparcia dla założyciela WOŚP. Czytamy w nich:

Szybkiego powrotu do zdrowia. Da Pan radę, bo kto jak nie Pan. Jest PAN zahartowany w walce.

REKLAMA

czy

Jurek trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA