REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zobacz zwiastun filmu "Jestem mordercą", inspirowanego sprawą "Wampira z Zagłębia"

Maciej Pieprzyca, reżyser dokumentu poświęconego głośnej sprawie "Wampira z Zagłębia", powraca do tematu, tym razem w filmie fabularnym. W sieci wylądował pierwszy zwiastun "Jestem mordercą". 

20.09.2016
9:23
Zwiastun filmu Jestem mordercą, inspirowanego sprawą Wampira z Zagłębia
REKLAMA
REKLAMA

"Jestem mordercą" to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. W Zagłębiu dochodzi do serii brutalnych morderstw dokonanych na kobietach. Milicja po kolejnych niepowodzeniach w próbach złapania zabójcy formuje specjalną grupę operacyjną, na czele której staje młody porucznik Janusz Jasiński. Czy uda mu się rozwiązać tę sprawę i jak wiele będzie musiał dla niej poświęcić? Tego dowiemy się już 4 listopada, gdy film trafi do kin. W obsadzie zobaczmy między innymi Arkadiusza Jakubika, Piotra Adamczyka, Agatę Kuleszę, Magdalenę Popławską, Michała Żurawskiego oraz Mirosława Haniszewskiego.

REKLAMA

"Jestem mordercą" to historia inspirowana głośną sprawą Zdzisława Marchwickiego, nazywanego "Wampirem z Zagłębia".

W latach 1964-1970 w regionie doszło do 14 brutalnych morderstw kobiet i kolejnych 7 nieudanych prób zabójstwa. Mimo, iż prasa nie pisała o kolejnych zabójstwach, w społeczeństwie pojawiła się panika - plotka głosiła, że celem Wampira było zabicie tysiąca kobiet na tysiąclecie państwa polskiego. Za pomoc w ujęciu mordercy wyznaczona została nagroda w wysokości 1 miliona złotych. Ostatecznie winnym został uznany Zdzisław Marchwicki, który w sądzie usłyszał wyrok śmierci. Skazany nigdy nie przyznał się do winy, po latach pojawiło się wiele kontrowersji związanych z procesem. Nie brak opinii, że był on tylko medialną szopką, a Marchwicki został kozłem ofiarnym. W 1998 roku Maciej Pieprzyca, reżyser "Jestem mordercą", nakręcił na ten temat dokument o tym samym tytule.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA