REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Jesus Rolls” Johna Turturro, czyli spin-off filmu „Big Lebowski” z pierwszym teaserowym zwiastunem

Jesus Quintana z kultowego filmu „Big Lebowski” wraca na ekrany. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji.

31.01.2020
8:47
The Jesus Rolls - John Turturro
REKLAMA
REKLAMA

Jesus Quintana to bohater filmu braci Coen „Big Lebowski” z 1998 roku, pojawiający się w kilku scenach jako pobooczna postać. John Turturro tak bardzo polubił wcielać się w swoją postać, że od lat chciał stworzyć kontynuację jego historii.

Aktor dostał zatem błogosławieństwo od braci Coen, którzy powierzyli mu prawa do postaci, i zasiadł do stołu, aby napisać scenariusz. Turturro jest bowiem reżyserem, scenarzystą oraz producentem projektu, poza tym, że gra główną rolę.

Film „The Jesus Rolls” ma trafić na ekrany kin w najbliższych tygodniach.

Co ciekawe – będzie to remake francuskiego filmu „Going Places” Bertranda Bliera z 1974 roku, w którym jednym z głównych bohaterów będzie Jesus.

Historia będzie specyficzną komedią, która rozpocznie się, gdy Jesus zostaje wypuszczony z więzienia. Następnie film podąży za bohaterem i jego nowymi znajomymi, gdy ci wyruszą w „podróż pełną małych przestępstw i romansu”, jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły. Podczas jednego z drobnych rabunków, bohaterowie narobią sobie wroga w zawziętej fryzjerce. Rozpocznie się pościg.

W wywiadzie z magazynem The Independent, John Turturro zdradził, że:

[Nasz film – przyp. red.] pokazuje jak bardzo mężczyźni są głupi. To w zasadzie główny przekaz filmu – pokazujący, że kobiety są silniejszymi, bardziej ułożonymi bohaterkami. (…) To komedia z bardzo ludzkim przesłaniem.

The Jesus Rolls - plakaty class="wp-image-371010"
REKLAMA

W głównych rolach zobaczymy: Johna Turturro, Bobby’eg Cannavale i Audrey Tautou. W filmie pojawią się takżę  Christopher Walken, Susan Sarandon i Jon Hamm.

Film trafi do amerykańskich kin już 28 lutego tego roku. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA