REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Bohater dokumentu HBO oskarżony o morderstwo żony. Został już skazany za inne zabójstwo

Po emisji "Przeklętego. Życia i śmierci Roberta Dursta" tytułowy milioner został skazany za morderstwo swojej rzeczniczki. Teraz czeka go rozprawa za morderstwo żony, która przez wiele lat uznawana była za zaginioną.

02.11.2021
18:51
robert durst morderstwo żona serial jinx
REKLAMA

Najlepsi scenarzyści Hollywood nie wymyśliliby tej historii. Robert Durst - milioner wywodzący się z rodziny potentatów na rynku nieruchomości został w poniedziałek, 1 listopada 2021 roku, oskarżony o morderstwo swojej żony Kathie Durst, którą od 1982 roku uznawano za zaginioną, aby w 2017 roku na prośbę rodziny oficjalnie uznać ją za zmarłą.

Oskarżenie o morderstwo drugiego stopnia jest efektem skargi złożonej na Dursta w zeszłym miesiącu i pojawiło się po skazaniu go na dożywocie bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe za zabójstwo Susan Berman. Wyrok ogłoszono 14 października i był on pokłosiem wydarzeń pokazanych w serialu dokumentalnym "Przeklęty. Życie i śmierci Roberta Dursta".

REKLAMA

Przeklęty. Życie i śmierci Roberta Dursta - niezwykła historia milionera

Już od czasu jej zaginięcia, podejrzewano Dursta o zabójstwo żony. Przez wiele lat nie znaleziono jednak dowodów, które pozwoliłyby postawić go przed sądem. Andrew Jarecki w 2010 roku opowiedział jego historię w filmie "Wszystko, co dobre". Reżyser nie wskazywał jednoznacznie na winę milionera, przez co samemu zainteresowanemu produkcja bardzo się spodobała.

Durst, chociaż unikał rozmów z mediami, zgłosił się do Jareckiego i zgodził się na długi wywiad. Nie spodziewał się jednak jakie będą tego konsekwencje. Bo "Przeklęty. Życie i śmierci Roberta Dursta" opowiada o domniemanym połączeniu milionera z łącznie trzema zabójstwami, a w trakcie realizacji serialu twórcy natknęli się na dowody mające potwierdzać, że zabił Susan Berman - swoją rzeczniczkę prasową, aby przeszkodzić jej w poinformowaniu policji o podejrzeniach dotyczących zniknięcia jego małżonki.

Czy Robert Durst zostanie skazany za kolejne morderstwo?

Na sam koniec ostatniego odcinka możemy nawet usłyszeć jak Durst, który zapomniał wyłączyć mikroport i poszedł do toalety, mówi do siebie:

Nie wiem czego się spodziewałeś. (...) Zabiłem ich wszystkich, oczywiście. (...) On miał rację, ja się myliłem. Mam problem z pytaniem. Co takiego zrobiłem?

REKLAMA

Dzień przed emisją ostatniego odcinka agenci FBI aresztowali Dursta pod zarzutem zabójstwa Berman. Po wieloletnim procesie (serial był emitowany w 2015 roku) skazano go morderstwo swojej rzeczniczki. A teraz, jak podaje Deadline, czeka go kolejne rozprawa. Za jakiś czas przekonamy się więc, czy odpowie za domniemaną zbrodnię sprzed lat, a Kathie i jej rodzina doczeka się sprawiedliwości.

*Zdj. główne: kadr z serialu "Przeklęty. Życie i śmierci Roberta Dursta"/HBO

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA