REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Joanna Kulig w filmie Michaela Keatona! U jej boku - Al Pacino

Międzynarodowa kariera Joanny Kulig pędzi na złamanie karku. "Knox Goes Away" w reżyserii Michaela Keatona to kolejna zagraniczna, gwiazdorska produkcja, w której zobaczymy polską aktorkę.

16.12.2022
14:37
joanna kulig michael keaton al pacino film knox goes away
REKLAMA

"Knox Goes Away" to thriller noir w reżyserii Michaela Keatona, który zagra w nim też główną rolę. Nagrodzony Złotym Globem za "Birdmana" i nominowany do Oscara twórca zaangażował do swojego nowego obrazu Joannę Kulig. Oczywiście, o filmie mówi się już od pewnego czasu, ale dopiero dziś poznaliśmy najważniejsze nazwiska w obsadzie.

Keaton ma wcielić się w tytułowego Johna Knoxa - płatnego zabójcę, u którego zdiagnozowano postępującą formę demencji. Bohater próbuje naprawić popełnione w przeszłości błędy i relacje z dorosłym synem. Poza koniecznością zmierzenia się z przeciwnikami, będzie musiał również stanąć do walki z własnym umysłem.

Autorem scenariusza jest Gregory Poirier, do tej pory kojarzony raczej z komedii ("Nasza niania jest agentem", "Kocurek"). Kulig pochwaliła się na Instagramie (stories) zdjęciem całej filmowej ekipy, które zrobiono tuż po zakończeniu zdjęć. Pokazała też nagranie z Michalem Keatonem, który przytula ją i bije brawo po odegraniu sceny.

REKLAMA

Joanna Kulig w filmie Michaela Keatona

REKLAMA

Nie wiemy jeszcze, w kogo dokładnie wcieli się Kulig - ma to być jednak z całą pewnością postać pozytywna. Poza polską artystką w produkcji pojawią się również Marcia Gay Harden ("Rzeka tajemnic"), Suzy Nakamura ("Avenue 5"), James Marsden ("Westworld"), John Hoogenakker ("Jack Ryan"), Lela Loren ("Człowiek z Toronto") oraz żywa legenda - Al Pacino. Czekamy na kolejne szczegóły dotyczące projektu.

W ostatnich latach Kulig mogliśmy zobaczyć m.in. w serialu Amazona "Hanna", opartym na filmie w reżyserii Joe Wrighta z 2011 r. Dorzućmy do tego francuski "Kompromat" i netfliksowy "The Eddy". Co więcej, już niedługo będziemy mogli się przekonać, jak aktorka poradziła sobie w komedii romantycznej w filmie "She Came to Me", w której zagrali m.in. Anne Hathaway, Marisa Tomei i Matthew Broderick. Kulig była również jurorką tegorocznej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes.

Joanna Kulig
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA