REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

John Lennon - historia życia muzyka listami pisana

Do nabycia o połowę taniej: John Lennon. Listy. Książka ta jest zbiorem prywatnej korespondencji oraz zapisków artysty. Pozycja obowiązkowa dla każdego entuzjasty muzyki.

27.02.2013
21:51
John Lennon - historia życia muzyka listami pisana
REKLAMA
REKLAMA

Od dnia, w którym John Lennon został zamordowany minęło ponad trzydzieści lat. Pomimo upływających dni, wciąż żywa pozostaje muzyka, którą stworzył, jej przesłanie wydaje się być ponadczasowe. Niewiele jest osób, które nie znają piosenek-hymnów, niewiele takich, które zdołały powstrzymać się od zaintonowania melancholijnego "juhuuuu" podczas słuchania Imagine. Za Johnem Lennonem tęsknią tysiące fanów i tysiące fanów każdego dnia przybliża sobie postać znanego muzyka dzięki jego artystycznemu dorobkowi.

Szczęśliwie, od 9 października ubiegłego roku istnieje jeszcze jeden sposób, by choćby myślami znaleźć się tuż przy Lennonie. Jego listy. Jeśli jesteście fanami jednego z Beatlesów to dla Was niepowtarzalna szansa na obejrzenie świata swojego idola z odległości tak małej, jak to tylko możliwe. Bliżej, niż czytając jego prywatną korespondencję, prawdopodobnie nigdy nie będziecie. Wszystko to dzięki objętej promocją pozycji John Lennon. Listy - do nabycia za 19,95 zł.

REKLAMA

Autorem książki, stanowiącej swoisty raj dla entuzjastów muzyka jest Hunter Davies - ten sam, który ponad czterdzieści lat temu stworzył jedyną autoryzowaną biografię The Beatles. Wysiłki Daviesa, by w Listach zgromadzić wszystko, co związane z Lennonem, a czego zgromadzenie mogło okazać się możliwe, były heroiczne. W efekcie w pozycji opublikowano niemal trzysta listów, zapisków, kartek pocztowych oraz rysunków artysty. Jednak pisarz nie ograniczył się do wytężonej pracy, polegającej na pozyskiwaniu poszczególnych pamiątek po kompozytorze od bliskich mu osób (w tym przede wszystkim Yoko Ono), fanów i kolekcjonerów. Poszedł o kilka kroków dalej i każdą notatkę Lennona, każdy jego tekst opatrzył komentarzem.

Bez wątpienia o tym, jaki był John Lennon w dużej mierze mówi jego muzyka. Jeśli jednak poszukujecie dopełnienia obrazu artysty, lubicie go, podziwiacie a jego słowa wciąż trafiają prosto przez klatkę piersiową w Wasze serca, pokochacie tę książkę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA