REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jeszcze więcej płatnych zabójców. John Wick 3 z datą premiery i obsadą

To nie koniec spektakularnych strzelanin i krwawych scen walki. Niedługo rozpoczną się prace nad filmem John Wick 3. W produkcji zobaczymy kilku starych znajomych.

18.01.2018
10:04
John Wick 3 premiera obsada
REKLAMA
REKLAMA

Jego powrót do zawodu płatnego zabójcy przyprawił przestępczemu światu nie lada gorączki. Rosyjscy gangsterzy wydali na niego wyrok śmierci, z którego nic sobie nie robił. Wydawało się, że po załatwieniu sprawy odszedł na emeryturę. Wrócił jednak, by pomóc przyjacielowi w przejęciu wpływów we włoskim podziemiu. Jeśli ktoś myślał, że wtedy da sobie spokój, to grubo się pomylił.

John Wick wraca, tym razem mając przeciwko sobie potężnego bossa japońskiej mafii.

Wygląda na to, że odpoczynek po prostu nie wchodzi w rachubę, jeśli chodzi o granego przez Keanu Reevesa bohatera. W obu dotychczasowych filmach miał pełne ręce roboty, która w jego przypadku oznacza zabijanie całych zastępów nasyłanych na niego kryminalistów. To właśnie sceny walki są największą zaletą produkcji. Te oddają hołd kinu akcji klasy B, gdzie jedynym przesłaniem jest strzelanie i kopanie przeciwników. Wszystko to podlane dużą dawką czarnego humoru.

John Wick 3 to nie jedyna okazja, by ponownie spotkać się z bohaterami uniwersum. Kilka dni temu ogłoszono, że Starz stworzy The Continental – serialowy spin-off franczyzy. Akcja serii toczyć się będzie wokół tytułowego hotelu, w którym płatni zabójcy odpoczywają pomiędzy kolejnymi zleceniami. W produkcji zobaczymy m. in. granego przez Iana McShane’a Winstona, który pojawił się w filmie John Wick 2. Choć nie jest pewne, czy Reeves pojawi się na ekranie, to kanadyjski aktor będzie współproducentem wykonawczym serialu.

Keanu Reeves John Wick 3 class="wp-image-126253"

John Wick 3 – kogo zobaczymy na ekranie?

Wiadomo natomiast, że Keanu ponownie wcieli się w rolę płatnego mordercy w następnym filmie z serii. W obsadzie znalazło się także kilka osób, które znamy z poprzedniej części historii Johna Wicka. Postać Króla Bowery’ego ponownie zagra Laurence Fishburne, a Ruby Rose powróci jako Ares. W trzeciej odsłonie losów Johna Wicka zobaczymy także Cassiana rapera Commona. Za kamerą ma stanąć Chad Stahelski, który pracował przy obu poprzednich filmach.

REKLAMA

Nie zabraknie także kilku nowych twarzy. Hiroyuki Sanada zagra wspomnianego bossa mafii, który będzie głównym antagonistą serii. Będzie to okazja do ponownej współpracy aktora z Reevesem; wcześniej obaj panowie spotkali się na planie 47 roninów. Wciąż nieobsadzona pozostaje rola tajemniczej kobiecej postaci, która ma odegrać znaczącą rolę w John Wick 3. Według The Hashtag Show Keanu jest także zainteresowany ściągnięciem do produkcji Tildy Swinton.

Zdjęcia mają rozpocząć się 1 marca w Nowym Jorku, a następnie przenieść się do Hiszpanii i Rosji. Premierę filmu zaplanowano na 17 maja 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA