REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„John Wick 5” oficjalnie zapowiedziany. Film zostanie nakręcony w przyszłym roku wraz z 4. częścią

„John Wick” to jedna z najpopularniejszych filmowych serii ostatniej dekady. I to zapewne nie zmieni się jeszcze przez kilka kolejnych lat. Wytwórnia Lionsgate ogłosiła właśnie oficjalnie, że dostaniemy jeszcze przynajmniej dwie następne części opowieści o najlepszym zabójcy do wynajęcia. Filmy „John Wick 4” i „John Wick 5” powstaną jednocześnie.

07.08.2020
9:34
john wick 5
REKLAMA
REKLAMA

Popularność serii „John Wick” rośnie z każdym kolejnym rokiem, czego dowodem są rekordowe zarobki 3. części cyklu. Dość powiedzieć, że wynik 326,7 mln dolarów zarobionych w globalnym box office przez „John Wick 3” był wyższy niż dwóch poprzednich filmów razem wziętych. Nie powinno więc nikogo dziwić, że wytwórnia Lionsgate planuje dalsze rozszerzanie uniwersum.

Do wczoraj wiedzieliśmy już o planowanym spin-offie zatytułowanym „Ballerina”, serialem „The Continental” tworzonym dla telewizji Starz oraz 4. części głównej serii. Na tym plany firmy się jednak nie kończą, bo powstanie też „John Wick 5” Ogłosił to oficjalnie prezes studia, John Feltheimer w trakcie zdalnej rozmowy z udziałowcami dotyczącej zarobków Lionsgate w ostatnim kwartale.

Film „John Wick 5” zostanie nakręcony razem z „John Wick 4”. Stanie się to na początku przyszłego roku.

Jak podaje portal Deadline, szefowie wytwórni czekają aż dostępny stanie się Keanu Reeves i wtedy będą mogli ruszać z przedsięwzięciem. Aktor jest na razie zajęty pracą nad filmem „Matrix 4”, której zakończenie opóźniło się z powodu pandemii koronawirusa. Na początku 2021 roku popularny Kanadyjczyk ma być jednak już dostępny. I lepiej dla planów Lionsgate, żeby faktycznie tak się stało. Zrobienie dwóch filmów jednocześnie wymaga czasu, a firma już wyznaczyła dla 4. części cyklu datę premiery.

REKLAMA

Fabuła następnych filmów z serii nie jest jeszcze znana. Obecnie trwa przygotowanie scenariuszy „John Wick 4” i „John Wick 5”. Fani uniwersum mogą jednak z pewnością nastawiać się na dużo pomysłowych scen akcji i okazji, by dać się wykazać Keanu Reevesowi. 55-letni aktor znajduje się bowiem u szczytu swojej popularności i formy, co przyczynia się do tak dużej liczby tytułów z jego udziałem.

John Wick 4” ma planowo trafić do amerykańskich kin 27 maja 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA