REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„John Wick” dostanie spin-off o kobiecej zabójczyni szukającej zemsty. Czy Keanu Reeves pojawi się w filmie „Ballerina”?

Seria „John Wick” zdobyła w ostatnich latach olbrzymią popularność, a jej fani zdecydowanie nie mają dosyć historii o najlepszych z asasynów. Zanim dojdzie jednak do realizacji 4. części, na ekrany kin trafi spin-off poświęcony młodej zabójczyni, która pojawiła się na krótko w „John Wick 3”. O czym opowie „Ballerina”?

09.10.2019
14:09
john wick spin off
REKLAMA
REKLAMA

Można wymienić wielu aktorów, którzy wzbudzili powszechne zainteresowanie w 2019 roku. Joaquin Phoenix za sprawą „Jokera”, Brad Pitt dzięki „Ad Astra” i „Pewnego razu w Hollywood” oraz Robert Downey Jr. dzięki świetnej roli w „Avengers: Koniec gry”. Żaden z nich nie spotykał się jednak na każdym kroku z tak dużym uwielbieniem co Keanu Reeves. Aktor znany z portretów Neo i Johna Wicka stał się w ostatnim czasie prawdziwym ulubieńcem internetu.

Powodzeniu Reevesa na pewno nie zaszkodziły informacje o jego pojawieniu się w grze „Cyberpunk 2077” oraz powrotu do ikonicznej roli Wybrańca w „Matrix 4”. Sprawa wykracza jednak poza same role, ale też prywatne zachowania i postawy Reevesa w codziennym życiu (więcej na temat tego, skąd bierze się fenomen kanadyjskiego aktora przeczytacie TUTAJ). Przy czym początek nowej fali jego popularności zaczął się wraz z premierą 1. części serii o utalentowanym asasynie.

John Wick” wkrótce otrzyma kobiecy spin-off. „Ballerina” opowie o młodej zabójczyni, która będzie poszukiwać zemsty na zabójcach swojej rodziny.

john wick spin off class="wp-image-330746"
Foto: Ballerina w „John Wick 3”

Bohaterka pojawiła się na krótko w filmie „John Wick 3”, grała ją Unity Phelan. Jak donosi portal Deadline, reżyserem spin-offa został Len Wiseman, który ma na swoim koncie takie filmy jak: „Underworld”, „Underworld: Evolution”, „Szklana pułapka 4”, a ostatnio seriale „Lucyfer” i „Swamp Thing”. Za scenariusz odpowiada zaś Shay Hatten, który napisał też skrypt 3. części „Johna Wicka”.

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, kto zagra w produkcji, ale prawdopodobny jest powrót Unity Phelan. Nie ma też oficjalnej daty premiery. Oprócz spin-offa z kobiecą bohaterką studio Lionsgate zapowiedziało powstanie filmu „John Wick 4”, który planowo ma trafić do kin 21 maja 2021 roku. Istnieją też plany zrobienia serialu „The Continental”, który opowie o innych zabójczych gościach sieci hoteli znanej z filmów.

Na ten moment nie jest jasne, czy Keanu Reeves pojawi się w „Ballerinie”. Pod uwagę brane jest jednak małe cameo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA