REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hitler w wykonaniu Taiki Waititiego to człowiek „ze złą fryzurą i gównianym wąsikiem”. Zobaczcie zwiastun filmu „Jojo Rabbit”

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu „JoJo Rabbit” w reżyserii Taiki Waititiego („Thor: Ragnarok”, „Co robimy w ukryciu”), opowiadający o pewnym małym chłopcu, który rozmawia z wyimaginowanym Adolfem Hitlerem.

23.07.2019
19:57
Taika Waititi jako Hitler w JoJo Rabbit
REKLAMA
REKLAMA

O produkcji było głośno już od pierwszego ogłoszenia prac w zeszłym roku. Wszystkich polaryzowała bowiem informacja, że w filmie zobaczymy inną twarz Adolfa Hitlera. W ostatnich miesiącach o projekcie zrobiło się jeszcze głośniej, gdy w jednym z wywiadów, reżyser, który wciela się także w postać niemieckiego dyktatora, zdradził, że nie podjął się żadnego researchu, przygotowując się do roli.

W rozmowie z portalem Deadline, Taika Waititi powiedział, że:

Nie musiałem robić żadnego researchu i w rzeczywistości żadnego nie zrobiłem. Mój Hitler to wytwór wyobraźni 10-letniego chłopca, który go nigdy nie spotkał. Nie oparłem go więc na żadnej z dotychczasowych informacji. Stworzyłem własną jego wersję. Człowieka ze złą fryzurą, gównianym wąsikiem i przeciętnym niemieckim akcentem. Sądzę też, że to byłoby nieco zbyt dziwne, gdybym grał prawdziwego Hitlera. Sądzę, że ludziom to by się nie spodobało. Ponieważ wszyscy wiedzą, jaką był pi*****loną p**dą.

Film „JoJo Rabbit”, luźno bazujący na powieści „Caging Skies” autorstwa Christine Leunens, jest satyryczną czarną komedią o młodym chłopcu JoJo, który najpierw entuzjastycznie przyłącza się do HitlerJugend, ale potem szybko odkrywa, że nie do końca nadaje się do tego miejsca. Na dodatek jego naiwny patriotyzm przejdzie nie lada próbę, gdy okaże się, że jego matka ukrywa w swoim domu dziewczynę żydowskiego pochodzenia.

Taika Waititi zapowiedział, że film wkurzy wielu rasistów, a także będzie celowo nabijać się będzie z postaci jednego z największych zbrodniarzy ludzkości.

W obsadzie filmu, oprócz samego Taiki Waititiego, pojawi się także Scarlett Johannson, Sam Rockwell, Rebel Wilson, czy Alfie Allen.

REKLAMA

Międzynarodowa premiera filmu odbędzie się podczas wrześniowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Warto zwrócić uwagę, że jest to jedna z najważniejszych imprez branżowych w całym kalendarzu, gdyż to właśnie podczas TIFF rozpoczyna się kampania oscarowa wielu filmów. Większość filmów, które zostają nagrodzone podczas prestiżowej imprezy, zyskuje potem liczne nominacje, a często także same laury tej najważniejszej nagrody filmowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA