REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czary-mary. Jude Law zagra największego czarodzieja w historii magii

Tak, tak, tak! Jude Law wcieli się w rolę Albusa Dumbledore'a w nowej części filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Przyznam, że trudno będzie o inną wiadomość, która bardziej podsyci moje oczekiwanie na tę produkcję.

12.04.2017
20:46
Jude Law zagra młodego Albusa Dumbledore'a
REKLAMA
REKLAMA

Powiedzmy sobie szczerze, ten aktor może zagrać każdego. Może być uroczym flirciarzem, seksownym samotnym ojcem, łysiejącym Rosjaninem, a nawet papieżem - jemu wszystko wychodzi wspaniale i jest w swoich rolach przekonujący.

Jude Law jako Albus Dumbledore - jestem na tak!

Sądzę, że nie inaczej będzie z odegraniem jednego z największych czarodziejów w historii magii z uniwersum Harry'ego Pottera. To właśnie w młodego Dumbledore'a ma wcielić się brytyjski aktor (och, już czuję, jak Tom Ripley cholernie żałuje, że nie istnieje w tym samym uniwersum). Jak się okazuje, Law oficjalnie dołączył do obsady drugiej (z pięciu planowanych) części filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Produkcja opowiada o historii Newta Skamandera i powstawaniu jego książki, będącej podręcznikiem opisującym magiczne zwierzaki, takie jak na przykład leprokonusy.

Michael Gambon jako Abus Dumbledore class="wp-image-83442"

Przypomnijmy, że w rolę Albusa Dumbledore'a w filmach z cyklu o Harrym Potterze wcieliło się dwóch aktorów.W dwóch pierwszych częściach tę fikcyjną postać zagrał Richard Harris I. Aktor zmarł niestety w 2002 roku i w kolejnych filmach zastąpił go Michael Gambon.

REKLAMA

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2 - kiedy premiera?

Premiera drugiej części filmu odbędzie się w przyszłym roku. Produkcja wejdzie na ekrany kin w listopadzie 2018 roku, a zdjęcia mają rozpocząć się w już niebawem, bo latem tego roku. W planach jest pięć części opowiadających historię Newta Skamadera. Poznamy w nich młode wersje postaci, o których słyszeliśmy bądź które spotkaliśmy w serii książek i filmów o Harrym Potterze, jak na przykład Gellerta Grindelwalda. W jedno z jego obliczy wcielił się sam Johnny Depp, którego mogliśmy zobaczyć już w poprzedniej części cyklu Fantastycznych zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA