REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy /
  4. VOD

HBO zaprasza do świata Jumanji. Film „Jumanji: Następny poziom” już dziś w TV i na HBO GO

Oryginalne „Jumanji” to jeden z najbardziej ukochanych filmów przygodowych lat 90. Na powstanie sequela produkcji musieliśmy jednak czekać aż do 2017 roku. Współczesne Hollywood uwielbia kontynuacje zdecydowanie bardziej, dlatego już dwa lata później powstała 3. część. „Jumanji: Następny poziom” można od dzisiaj oglądać na HBO i HBO GO.

30.08.2020
11:30
jumanji następny poziom hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Marka „Jumanji” została pierwotnie zbudowana na bazie książki obrazkowej przeznaczonych dla młodych czytelników i stworzonej przez Chrisa Van Allsburga w 1981 roku. Opowiada ona o rodzeństwie, które znajduje tajemniczą grę planszową. Peter i Judy w trakcie rozgrywki odkrywają, że każdy ruch przywołuje do ich domu dżunglę i mieszkające tam zwierzęta. Aby zażegnać niebezpieczeństwo muszą zaś dotrzeć do tytułowego miasta złota. Na koniec książki dzieci wyrzucają Jumanji, ale pudełko z grą zostaje znalezione przez dzieci ich sąsiadów.

W 1995 roku do kin trafił film wyreżyserowany przez Joego Johnsona, który opowiada w dużej mierze podobną historię. „Jumanji” okazało się olbrzymim hitem, dzięki fantastycznej obsadzie (główne role w produkcji zagrali Robin Williams, Bonnie Hunt, Kirsten Dunst, Bradley Pierce, David Alan Grier i Jonathan Hyde), ciekawej historii i fantastycznym efektom specjalnym. Film zarobił ostatecznie ponad 262 mln dol. w światowym box office.

Wytwórnia Sony Pictures po wielu latach stworzyła dwa filmowe sequele zatytułowane „Jumanji: Przygoda w dżungli” i „Jumanji: Następny poziom”.

Powstał też spin-off „Zathura – Kosmiczna przygoda” na bazie drugiej książki obrazkowej Van Allsburga. Wstępne prace nad sequelem „Jumanji” rozpoczęły już pod koniec lat 90., ale opracowana wtedy historia nigdy nie ujrzała światła dziennego. Zamiast tego Sony postanowiło zrobić po części remake a po części kontynuację oryginalnej opowieści. Tylko że tym razem grę planszowa nie przenosiła dżungli do prawdziwego świata, tylko to bohaterowie sami zostali wciągnięci do wnętrza gry wideo.

  • Czytaj także: Jak nasz recenzent ocenił najnowszą część serii? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie TUTAJ.

W obu produkcjach zagrali Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillian, Alex Wolff i Nick Jonas, a w „Jumanji: Następny poziom” dołączyli do nich Awkwafina, Danny DeVito i Danny Glover. Wszystkich tych aktorów możecie już dzisiaj podziwiać na ekranie telewizora, tableta lub smartfona za sprawą stacji HBO.

REKLAMA

„Jumanji: Następny poziom” jest już dostępne na HBO GO, a premiera telewizyjna została wyznaczona na godzinę 20:10.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA