REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Batman i spółka nie podbili świata. Justice League najgorzej zarabiającym filmem DCEU

DC nie może złapać oddechu. Kolejne filmy studia (z wyjątkiem Wonder Woman) ponoszą finansowe i artystyczne porażki. Nawet jeśli nie brakuje ludzi, którzy bronią Justice League, to w Hollywood finalnie liczą się pieniądze. A tych najmniej zarobił właśnie flagowy film DCEU.

21.03.2018
11:45
Justice league box office
REKLAMA
REKLAMA

Opowieść o formowaniu się Ligi Sprawiedliwości i ich walki z wysłannikiem Darkseida, Steppenwolfem, nie była może filmem tragicznym. A na pewno nie gorszym niż niektóre produkcje Marvela. Trafiła do kin jednak kilka lat za późno, gdy klasyczne filmy superbohaterskie spod znaku pierwszego Avengers zaczęły coraz bardziej nudzić.

Nie dziwi więc, że film spotkał się z bardzo chłodnym przyjęciem krytyki (wskaźnik na Rotten Tomatoes wynosi obecnie 40%) i to mimo gwiazdorskiej obsady oraz nie mniej nośnych superbohaterskich pseudonimów. To nie jest przecież tak, że Batman, Wonder Woman czy Superman stali się nagle mniej popularni od Visiona czy Ant-Mana. A jednak Liga Sprawiedliwości zarobiła zdecydowanie mniej, niż można było się spodziewać.

Jak donosi Entertainment Weekly, Justice League zamknęła swój wynik w światowym box office na 657 mln dol.

aquaman class="wp-image-145167"

Film Zacka Snydera (dokończony przez Jossa Whedona) osiągnął wynik o niecałe dziesięć milionów gorszy od Człowieka ze Stali, czyli pierwszego obrazu z kinowego uniwersum DC. Każdy kolejny film, nawet powszechnie krytykowany Legion samobójców, osiągał do tej pory wyniki lepsze od dzieła o Supermanie. Najlepiej zarabiające na świecie filmy DCEU to Batman v Superman (857 mln) oraz Wonder Woman (821 mln). Różnica jest więc kolosalna.

REKLAMA

Nadzieję na lepszą przyszłość DC i Warner Bros. mogą wiązać z planowanymi solowymi filmami o Aquamanie i Shazamie. Jako pierwszy na ekrany kin trafi obraz o królu Atlantydy, bo już 21 grudnia. Mniej wiadomo o filmie Shazam. Twórcy tego obrazu póki co są oszczędni w wyjawianiu szczegółów, choć w sieci zadebiutował właśnie nowy plakat zapowiadający film. Nie wiadomo jednak, czy wspomniane dzieła uratują przyszłość DCEU. Zwłaszcza że w międzyczasie powstawać będzie film o Jokerze, który nie ma być związany z uniwersum. Większość fanów króla zbrodni przyjęło tę informację z ulgą. Czasem nie warto na siłę ścigać się z Marvelem.

Shazam plakat class="wp-image-145170"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA