REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie się podziały te wszystkie wycięte sceny z Justice League? Nie będzie ich na płytach Blu-ray

Już niedługo do sklepów trafią płyty Blu-ray z filmem Justice League, a serwisy VOD zaczną go dołączać do swojej oferty. Fani, którzy liczyli na dodatkowe materiały w postaci usuniętych scen, będą srogo zawiedzeni.

26.01.2018
19:40
Justice League
REKLAMA
REKLAMA

Zwykle kilka miesięcy po premierze kinowej hollywodzkie filmy trafiają do obiegu na płytach Blu-ray i do serwisów VOD. Jednym z elementów takich wydań, którym dystrybutorzy kuszą klientów do zakupu, są dodatkowe sceny niewyświetlane w kinach.

Justice League na Blu-ray i w VOD będzie po tym względem bardzo ubogie.

Podobnie jak w przypadku wydanego nieco wcześniej Wonder Woman, na pudełku od płyt Blu-ray z filmem Liga sprawiedliwości mają znaleźć się naklejki informujące o tylko jednej dodatkowej scenie. Ta jednak będzie bardzo krótka.

Wycięta z filmu scena, która trafi do wydania płytowego i cyfrowego, ma trwać niecałe dwie minuty. Ma zostać w niej pokazany „powrót Supermana”, aczkolwiek nie wiemy jeszcze, co dokładnie zostanie na niej przedstawione.

Z plotek wynika, że Zack Snyder nakręcił dużo więcej ujęć z Supermanem. Pierwotnie w filmie miała pojawić się m.in. jego rozmowa z Alfredem. Spekuluje się jednak, że dodatkowa scena pokaże jedynie sposób, w jaki odzyskał swój strój.

Liga sprawiedliwości bez wersji reżyserskiej.

Najnowszy film z cyklu DC Extended Universe od wieloma względami okazał się rozczarowaniem, a w porównaniu do innych produkcji o superbohaterach był bardzo krótki. Podobno pierwotna wersja filmu w wizji Zacka Snydera była znacznie dłuższa, ale skrócono ją znacznie na stole montażowym.

Fani mieli nadzieję, że Liga sprawiedliowści na płycie Blu-ray będzie zawierać znacznie więcej scen wyciętych z filmu, które będzie można obejrzeć osobno. Sporo osób marzyło też o tym, że zobaczą Justice League w wersji reżyserskiej z dodatkowymi scenami wplecionymi bezpośrednio w kinową wersję filmu.

Warner Bros. te nadzieje niestety rozwiewa.

Fani będą musieli zadowolić się klasycznymi dodatkami. Szkoda, że twórcy filmu nie zdecydowali się dopieścić fanów bardziej. Dla porównania najnowsza część Gwiezdnych wojen w wydaniu Blu-ray, która niedługo trafi do sprzedaży, będzie zawierać ponad 20 minut usuniętych scen.

REKLAMA

Nie jest oczywiście wykluczone, że za kilka miesięcy lub lat, gdy pierwszy nakład płyt Blu-ray z filmem się rozejdzie, w sklepach pojawi się kolejne wydanie, tym razem rozszerzone. Wtedy inne usunięte sceny mogłyby przekonać fanów, by zakupili wtedy ten sam film kolejny raz…

Światowa premiera Justice League w wersji cyfrowej zaplanowana jest na 13 lutego. Wydanie płytowe na Blu-ray i DVD pojawi się 13 marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA