REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Komiksy /
  4. VOD

„Kajko i Kokosz” na Netfliksie. Platforma zapowiada pierwszą oryginalną polską animację

Netflix zapowiedział właśnie swoją pierwszą oryginalną polską animację. Będzie to serial na podstawie kultowych komiksów z serii „Kajko i Kokosz”.

06.12.2020
11:59
kajko i kokosz
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Serial animowany na podstawie komiksu Janusza Christy swoją premierę ma mieć w przyszłym roku. Główni bohaterowie historii to Kajko i Kokosza, słowiańscy wojownicy walczący z armią Zbójcerzy. Jak podano w informacji prasowej, każdy z odcinków serialu Netfliksa ma stanowić odrębną historię.

Pomysłodawczynią i showrunnerką serialu jest Ewelina Gordziejuk. O nowym projekcie mówi:

Serial „Kajko i Kokosz” to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu „Kajko i Kokosz” przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełożą się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

W pracę nad serialem zaangażowani są m.in. reżyserzy Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau oraz scenarzyści: Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Autorem projektów postaci jest Sławomir Kiełbus. Konsultantami scenariuszowymi są Mike de Seve oraz nowojorskie studio Baboon Animation. Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM.

Premiera serialu „Kajko i Kokosz” zaplanowana jest na 2021 rok.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA