REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Batman, Lucky Luke oraz nowy zeszyt „Kajko i Kokosza”. Wiele komiksowych nowości na czerwiec

Czerwiec przyniesie do Polski nie tylko ciepłe powietrze i fantastyczne seriale, ale też dużo komiksowych nowości. Ciekawe propozycje z niezwykle popularnymi Batmanem i Deadpoolem przygotował Egmont, ale i tak największym hitem tego miesiąca będzie „Kajko i Kokosz: Królewska konna”.

31.05.2019
17:20
komiksy czerwiec 2019
REKLAMA
REKLAMA

Chyba można to już oficjalnie ogłosić - Polska z opóźnieniem, ale zakochała się w komiksach. Obecnie każda osoba zainteresowana popkulturą bez względu na wiek i płeć sięga po swoich ulubionych bohaterów i autorów. A rynek komiksowy też stara się za tym nadążyć i wydaje rozmaite nowości: od mang, przez dzieła DC i Marvela, aż po europejską alternatywę. Co interesującego trafi do Polski w najbliższym miesiącu?

Komiksy w czerwcu 2019 - najciekawsze nowości, które będziecie mogli kupić w nowym miesiącu:

Batman: Mroczny książę z bajki

komiksy czerwiec 2019

Wrażliwości amerykańskich opowieści superbohaterskich i europejskiego komiksu niszowego rzadko mają okazję spotkać się wewnątrz jednego dzieła. „Batman: Mroczny książę z bajki” został jednak stworzony przez włoskiego artystę Enrico Mariniego na bazie współpracy między wydawnictwami DC i Dargaud. To pojedyncza, dwutomowa opowieść niezwiązana bezpośrednio z głównym uniwersum DC. Opowiada o pościgu Batmana za Jokerem i Harley Quinn, którzy porwali małą dziewczynkę, rzekomo córkę Bruce'a Wayne'a. W komiksie pojawiają się również Catwoman, Killer Croc oraz komisarz Gordon.

Data premiery: 05.06.2019

Vademecum złego ojca

komiksy czerwiec 2019

„Vademecum złego ojca” to najnowsza powieść graficzna popularnego kanadyjskiego grafika, Guya Delisle'a. Autor „Kronik jerozolimskich” i „Zakładnika. Historii ucieczki” tym razem na pozór postawił na nieco lżejszą tematykę wychowania dzieci. Ale Delisle nie rezygnuje z czarnego humoru, dystansu do siebie i świata oraz podanych z nutką ironii porad dotyczących życia. Już sam tytuł komiksu wyraźnie wskazuje, że „Vademecum złego ojca” będzie opowieścią tyleż radosną, co jednak prześmiewczo nastawioną do wszelkich poradników dobrego wychowania. Dzieło zostanie wydane nakładem Kultury Gniewu.

Data premiery: 30.06.2019

Lucky Luke: Piękna prowincja

komiksy czerwiec 2019

Lucky Luke nie cieszy się już może podobną popularnością, co w latach 90., ale to wciąż ikona komiksu i animacji. „Piękna prowincja” to według polskiej numeracji 71. tom przygód wyluzowanego kowboja. Tym razem Lucky Luke wyruszy poza granice Stanów Zjednoczonych i uda się do położonego na północy Quebecu. A wszystko z powodu swojego konia - Jolly Jumpera - który zakocha się w urodziwej klaczy, o imieniu Prowincja. W albumie stworzonym przez Laurenta Gerrego i Achdé jak zwykle nie zabraknie abstrakcyjnego humoru oraz nawiązań do historycznych postaci i współczesnej popkultury.

Data premiery: 05.06.2019

Hrabstwo Harrow: Tom 6

komiksy czerwiec 2019

Horrory to obecnie jeden z najbardziej popularnych gatunków w kinie i literaturze. Nikogo zatem nie dziwi, że opowieści grozy tworzone są także na kartach komiksów. „Hrabstwo Harrow” to jedna z najciekawszych serii tego typu wydawanych obecnie w Polsce. Scenarzystą dzieła jest znany z doskonałej pracy przy zeszytach o X-Menach, Cullen Bunn oraz rysownik Tyler Crook. „Hrabstwo Harrow” opowiada rozgrywa się w latach 30. zeszłego wieku. Osiemnastoletnia Emmy odkrywa, że jest nowym wcieleniem czarownicy Hester. Dziewczyna musi zapanować na swoimi mocami, stawić czoła wyłaniającym się z dziczy potworom i nie dać się opętać złym podszeptom Hester. Wydany przez Mucha Comics tom 6. zawiera zeszyty o numerach 21-24.

Data premiery: Czerwiec 2019

Kajko i Kokosz - Nowe przygody. Królewska konna

komiksy czerwiec 2019

Wśród fanów polskich komiksów chyba po wsze czasy będą istnieć dwa obozy. Jedni docenią „Kajko i Kokosza” za ich własne opowieści i wizję słowiańskości, a drudzy nie będą w stanie przejść do porządku dziennego nad ewidentnymi podobieństwami bohaterów do Asteriksa i Obeliksa. Fani komiksów Janusza Christy z pewnością nie będą chcieli jednak przegapić kolejnego tomu nowej serii tworzonej przez Macieja Kura i Sławomira Kiełbusa. Będzie to pierwsza pełnoprawna historia z Kajko i Kokoszem od czasu śmierci Christy, ale jednocześnie oparta o jego zapiski.

Data premiery: 05.06.2019

Deadpool: Śmieciowa opowieść

komiksy czerwiec 2019

Dzięki dwóm pełnometrażowym filmom z Ryanem Reynoldsem Deadpool niemal z miejsca stał się jednym z najbardziej popularnych komiksowych superbohaterów w Polsce. Fani wyszczekanego najemnika w czerwcu będą mogli zakupić nowy tom poświęconej mu serii Egmontu. Ale na „Śmieciową opowieść” uwagę powinni zwrócić także fani superbohaterskich seriali Netfliksa. W zawartej tu opowieści Wade Wilson uwikła się bowiem w wojnę gangów wymierzoną w samego Matta Murdocka. A w całą sprawę zamieszani będą także Luke Cage i Iron Fist.

Data premiery: 19.06.2019

My Hero Academia: Vigilante - Tom 1

komiksy czerwiec 2019
REKLAMA

„My Hero Academia” to obecnie najbardziej popularna nowa seria shounenów. Seria doczekała się po drodze hitowego anime, a także dwóch spin-offów. „Vigilante” to jeden z nich. „My Hero Academia” opowiada o cywilizacji, gdzie 80 proc. społeczeństwa posiada supermoce. Wielu z nich może się ubiegać o tytuł Bohatera. Ludziom na tym zależy, bo według prawa tylko oni mogą używać swoich umiejętności w obronie ludzkości. Premierowy tom spin-offu (wydany w Polsce przez Waneko) opowie o grupie bohaterów, którzy funkcjonują poza tym prawem. Czy uda im się pomóc mieszkańcom i jednocześnie nie dać się złapać?

Data premiery: 25.06.2019

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA