REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Słowiańscy wojowie bohaterami serialu. Powstanie ekranizacja komiksu Kajko i Kokosz

Kolejni bohaterowie z komiksów doczekają się własnego serialu. Jednak tym razem nie są to postaci z uniwersum Marvela czy DC. Ego FILM planuje animowaną ekranizację cyklu Kajko i Kokosz.

29.05.2018
10:22
Kajko i Kokosz serial
REKLAMA
REKLAMA

Seriale na podstawie komiksów od lat cieszą się wielką popularnością. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odcinki Luke’a Cage’a czy Daredevila i wypatrujemy nowych doniesień na temat Arrowverse. Do tego co chwilę pojawiają się nowe produkcje, jak choćby Cloak & Dagger, którego premiera przewidziana jest na przyszły tydzień.

Przez to wszystko trochę zapominamy o własnym podwórku. A choć rodzimi twórcy nie kreowali superbohaterów, to mają na koncie kilka bardzo ciekawych postaci. Dwie z nich doczekają się swojego serialu.

Kajko i Kokosz pojawią się w animowanej adaptacji swoich przygód.

Prawa do ekranizacji nabyło warszawskie studio EGo Film. Należąca do Eweliny Gordziejuk wytwórnia przygotowuje przede wszystkim produkcje dla młodszych widzów. Na koncie mają już Wikinga Tappi na podstawie utworów Marcina Mortki czy Żubra Pompika autorstwa Tomasza Samojlika.

Kajko i Kokosz to bohaterowie serii komiksów Janusza Christy. Postacie to słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Choć obaj różnią się wyglądem i charakterem, to wojownicy są dobrymi przyjaciółmi. Ich głównym zadaniem jest obrona osady przed Zbójcerzami, którymi dowodzi podstępny Hegemon. Ponadto w kilku komiksach pojawił się smok Miluś, który wykluł się ze znalezionego przez bohaterów jajka.

Choć serial Kajko i Kokosz skierowany będzie zapewne do młodszych widzów, to starsi także chętnie go obejrzą.

REKLAMA

Bohaterowie po raz pierwszy pojawili się w 1972 r. w Wieczorze Wybrzeża. Następnie doczekali się kilkunastu tomów przygód, które dla wielu ludzi były nieodłączną częścią dzieciństwa.

Obecnie podaje się, że produkcja składać się będzie z 13 odcinków. Nie wiadomo jednak, kiedy można spodziewać się premiery serialu. Nieznane są także nazwiska aktorów, którzy użyczą głosu komiksowym postaciom.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA