REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kamerzysta wraca na salę sądową. Grozi mu do 8 lat więzienia

Kamerzysta znowu stanął przed sądem. Głośna sprawa sprzed lat wciąż jeszcze wlecze się za patoinfluencerem - teraz Łukasz W. wraz z dwójką znajomych stawili się na rozprawie w Szczecinie. Co dalej?

15.11.2022
12:33
kamerzysta przed sądem więzienie wyrok proces rozprawa skazany youtube
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Z pewnością pamiętacie głośną aferę, za sprawą której niejaki Kamerzysta trafił za kratki. W kwietniu 2021 roku na YouTubie pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jak pewien młody mężczyzna wchodzi do szamba, skacze do kontenera ze śmieciami, rozbija sobie na głowie cegły, a także je kocie odchody z kuwety. Okazało się, że bohaterem filmu był niepełnosprawny intelektualnie 18-latek.

Niedługo później materiał usunięto, ale internauci zdążyli zareagować - wkrótce sprawą zajęła się prokuratura. Patoyoutuber (czyli autor wideo) trafił do aresztu, gdzie spędził ponad pół roku. Na rozprawie, która odbyła się za zamkniętymi drzwiami, Łukasz W. i dwoje jego znajomych "pranksterów" usłyszeli zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na jej stan psychiczny. 

REKLAMA

Kamerzysta zarzekał się, że nie miał pojęcia, że do filmiku zaciągnął osobę niepełnosprawną, bo "przecież nie jest lekarzem". Mówił, że nic na to nie wskazywało, a fakt, że chłopak chciał jeść kupę, miał raczej oznaczać, że jest po prostu "świrnięty". Z kolei bohater nagrania tłumaczył później, że chciał być sławny i mieć pieniądze na tatuaż, został jednak oszukany. Twierdził, że youtuberzy nie zapłacili mu tyle, ile obiecali. Media donosiły, że filmik "zniszczył mu życie" i młody człowiek jest pod opieką psychologów.

Kamerzysta znowu przed sądem

Youtuber wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 100 tys. zł. Dawnemu druhowi Kruszwila i freak fighterowi wciąż grozi 8 lat więzienia. Wyrok w procesie, który rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku, wciąż jeszcze nie zapadł - wszystko przez to, że prowadząca sprawę sędzia zachorowała. Całość musiała wystartować raz jeszcze - w czwartek 10 listopada odbyła się "pierwsza" rozprawa.

Kamerzysta
REKLAMA

Kamerzysta skazany w innej sprawie

Kamerzysta ma również inne problemy z prawem. W październiku sąd w Szczecinie zdecydował o sześciu miesiącach ograniczenia wolności dla patoyoutubera za pobicie starszego mężczyzny (który, warto dodać, zmarł cztery miesiące później). Łukasz W. każdego miesiąca będzie musiał wykonać 30 godzin prac społecznych.

Zdjęcie główne: Shutterstock/Nomad_Soul

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA