REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Kanał TVP Kobieta już nadaje, ale nie tak łatwo go znaleźć. Ramówka jest na razie turbo-stereotypowa

Telewizja Polska w Dniu Kobiet odpaliła kanał dedykowany właśnie paniom. Jego zapowiedź wzbudziła kontrowersje, ale i zaintrygowała widzów. Gdzie można odbierać TVP Kobieta i na którym jest kanale? Podpowiadamy, ale... robicie to na własną odpowiedzialność.

08.03.2021
12:43
TVP Kobieta wystartowała. Na którym jest kanale? Jaką ma ramówkę?
REKLAMA
REKLAMA

Kanał tematyczny TVP Kobieta wystartował 8 marca o 5:30. Zastąpił TVP Rozrywka i jest nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej na multipleksie ósmym (MUX-8, częstotliwość VHF 174-230 MHz).

TVP Kobieta – gdzie oglądać?

Jeśli chodzi o konkretne miasto należy korzystać koniecznie ze strony emimaps.emitel.pl, wybrać z paska „WYBIERZ MULTIPLEX” - DVB-T MUX 8 i przypisać konkretne miasto – tak można sprawdzić w zasięgu jakiego nadajnika jest się zlokalizowanym. Nr LCN dla TVP Kobieta to 35

— informuje nas Urszula Marzec z biura prasowego TVP.

Kobiecy kanał dołączył też do oferty kablówek. TVP Kobieta abonenci UPC znajdą na kanale 423 – na dekoderze Horizon i i UPC TV 4k box. Z kolei na dekoderach Mediabox nowy kanał odbiera na kanale 165. W sieci TOYA trzeba za to nacisnąć 97 na pilocie.

Ramówka TVP Kobieta jest stereotypowa do bólu. Dominują telenowele i programy o urodzie, modzie, zdrowiu i zakupach.

TVP Kobieta ma być kanałem o tematyce lifestyle’owej, poradnikowej i rozrywkowej. Rzucając okiem na ramówkę, na razie zobaczymy typowo stereotypowe tytuły. Nie zauważyłem programu, w którym kobiety dowiedzą się np. jak założyć i prowadzić firmę lub, który język programowania jest teraz najbardziej pożądany na rynku. Ich problematyka skupia się głównie na sprawach wyglądu, rzeczy do zrobienia domu i zdrowia.

Co nie znaczy, że to od razu coś złego lub niewartego oglądania – nie każda kobieta chce od razu zostać bizneswoman, podobnie jak nie każdy facet marzy o prowadzeniu własnej działalności. Sam bym pooglądał dla relaksu analogiczny kanał TVP Mężczyzna – z lekkimi tematami, poradnikami i innymi pierdółkami. TVP Kobieta jednak nie ma razie niczego, czym faktycznie mógłby konkurować z pozostałymi, podobnymi stacjami pokroju TVN Style.

Pierwszym programem w jego krótkiej historii był magazyn medyczny „Operacja Zdrowie - Dermatologia. Nasza skóra w dobie noszenia maseczek”. Oprócz tego w ramówce znajdziemy też takie propozycje jak m.in. „Zakupy pod kontrolą”, „Kwiaty na warsztat”, „Na tropie stylu” „Trenuj z TVP Kobieta”, „Ziołowa apteka”, „Kobiety w drodze” i... „Moda na rodzinę”, którego tytuł brzmi bardzo sugestywnie.

Mniej więcej połowa ramówki to jednak seriale i telenowele znane z innych kanałów TVP jak „Ojciec Mateusz”, „Kozacka miłość”, "Velvet", „Sanatorium miłości”, „Osiecka”, „Na dobre i na złe” i „Rodzinka.pl”. Stacja będzie też codziennie emitować na żywo „Pytanie na śniadanie” z anteny Dwójki.

REKLAMA

Niesztampowo zapowiada się za to niedziela, w czasie której wieczorem będziemy mogli zobaczyć premierowo kobiecy film akcji (na początek thriller „Najgorszy koszmar”). W inne dni do wyboru będą filmy romantyczne, artystyczne i tzw. okruchy życia. Jedynie co mnie najbardziej zastanawia, to obecność programów Wojciecha Cejrowskiego z cyklu „Boso przez świat”.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA