REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Telewizja Publiczna ma swoją odpowiedź na TVN Style. To zwiastun TVP Kobieta

Opublikowany wczoraj zwiastun programu TVP Kobieta wzbudził pewne zamieszanie w mediach społecznościowych. Czym zajmie się i ile będzie kosztował nowy kanał TVP?

15.02.2021
9:34
tvp world
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Telewizja Publiczna pod rządami Jacka Kurskiego to byt kontrowersyjny, smagany regularnie batami krytyki dotyczącymi głównie pasm publicystycznych i informacyjnych. Ostatnio dyskusję wzbudziły kolejne pieniądze, które zostaną wpompowane w TVP, a które w ciągu najbliższych kilku lat mają zrekompensować mniejsze wpływy z opłat abonentowych. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomysł na media publiczne nie jest jednokierunkowy i możemy spodziewać się bardziej wyspecjalizowanych kanałów.

W sieci pojawiła się zapowiedź TVP Kobieta.

Program ma wystartować 8 marca 2020 roku i – co chyba nie jest trudne do przewidzenia – jego tematem będzie lifestyle i rozrywka. Kanał prawdopodobnie zastąpi TVP Rozrywka. TVP ma przeznaczyć na swoją nową pozycję 14,75 mln zł. Za powstanie kanału odpowiada Iwona Bocian-Zaciewska.

Program adresowany jest głównie do szerokiej widowni kobiecej niezależnie od wieku, wykształcenia, zamożności i stylu życia. Grono adresatek obejmuje także kobiety z małych miast i wsi – czytamy o TVP Kobieta w projekcie zmian Karty Powinności Telewizji Polskiej SA.

Co prawda w sieci już pojawiła się krytyka programu, którego zwiastun sugerował, iż kanał będzie dotyczył gotowania, sprzątania i opieki nad dziećmi. Krytycy zwiastuna podnoszą, że kanał zapowiada „utwierdzanie patriarchalnych wzorców”. Dość gorzkie słowa dotyczyły także pastelowej oprawy.

Ja jednak z opiniami poczekałbym na emisję programu. Nie od dzisiaj wiadomo, że wąsko wyspecjalizowane programy bazują na bardzo stereotypowym modelu odbiorcy. Diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach i może uda się zrównoważyć ramówkę tak, aby nie była ona tendencyjna.

To nie pierwszy wyspecjalizowany projekt telewizji publicznej.

REKLAMA

Kilka miesięcy temu rozpoczął nadawanie program TVP Dokument, którego oferta obejmuje filmy dokumentalne, reportaże. W planach TVP ma również kanał muzyczny (TVP Muzyka), a także program naukowy (TVP Nauka).

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA