REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Karen O swój nowy singiel Rapt śpiewa… pod wodą

Wokalistka Yeah Yeah Yeahs opublikowała teledysk do singla Rapt na swoją pierwszą solową płytę. Chociaż wydaje się to dziwne – w końcu Karen O poza Yeah Yeah Yeahs brała udział w kilku projektach i wydała sporo własnej muzyki – dopiero teraz amerykańska artystka (z polsko-koreańskimi korzeniami) wzięła się za produkcję własnego longplaya. Na płytę "Crush Songs" jeszcze trochę poczekamy, a póki co mamy okazję posłuchać i obejrzeć Rapt.

28.07.2014
18:28
Karen O  swój nowy singiel Rapt śpiewa… pod wodą
REKLAMA

REKLAMA

Wizualnie Rapt od razu kojarzy się z teledyskiem do Down By The Water PJ Harvey. Od strony muzycznej nie ma wielkiego zaskoczenia. Karen O przyzwyczaiła nas do indie popowego brzmienia i uciekania od utartych konwencji. W Rapt mamy do czynienia z typowym lo-fi, brzęcząca w tle gitarą (jakby nagrywaną w łazience?!) i „zdublowanym” wokalem. Jak nie trudno usłyszeć („love is a f* bitch”), Karen wyśpiewuje nam swoje historie miłosne... sprzed 9 lat.

W tamtym okresie (2006-2007), wokalistka nagrywała to, co jej leżało na sercu. Te osobiste nagrania ukażą się właśnie na nadchodzącej płycie "Crush Songs" i wszystkie zostały nagrane tak, aby brzmiały jak najbardziej „źle”, przypominając muzyczny pamiętnik dziewczyny, której serce zostało złamane. "Crushed Songs" będzie mieć premierę 8 września tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA