REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Helen Mirren w carskiej Rosji. Katarzyna Wielka nowym miniserialem HBO

HBO we współpracy ze Sky szykuje nowy miniserial historyczny. Tym razem akcja skupi się na Rosji pod rządami Katarzyny Wielkiej. W roli carycy wystąpi Helen Mirren.

25.01.2018
10:59
Katarzyna Wielka HBO Helen Mirren
REKLAMA
REKLAMA

Limitowane produkcje w HBO nie tylko żyją i mają się dobrze, ale pojawią się kolejne. Dopiero co stacja telewizyjna ogłosiła, że w drugim sezonie Wielkich kłamstewek zobaczymy Meryl Streep. Chwilę potem podano do wiadomości, że w tym roku ruszają prace nad nowym miniserialem, którego akcja osadzona będzie w XVIII wieku.

Katarzyna Wielka opowie o panowaniu rosyjskiej carycy.

Monarchini słynęła z nieugiętej postawy, niezależności i rozwiązłego życia seksualnego. Serial ma ukazać zawirowania polityczne i romanse na dworze XVIII-wiecznej władczyni. Główną osią produkcji ma być burzliwy związek Katarzyny z księciem Grigorijem Potiomkinem. Oznacza to, że akcja skupi się na mniej więcej dwudziestu ostatnich latach jej rządów.

HBO i seriale historyczne od lat idą ze sobą w parze. Wystarczy wspomnieć Rzym czy Kompanię braci. Nowy projekt stacji może dziwić, bowiem tematyka carskiej Rosji nie wydaje się być na tyle interesująca dla zachodnich widzów, co II wojna światowa czy starożytne imperium.

Katarzyna Wielka HBO miniserial class="wp-image-128377"

Z inicjatywą wyszła Helen Mirren, która zagra główną rolę.

REKLAMA

Aktorka zaproponowała ten pomysł wytwórni Origin Pictures, z którą pracowała nad Złotą damą. Wśród producentów wykonawczych znalazł się David M. Thompson, wyznaczony do realizowania tego filmu, oraz Charlie Pattinson z New Pictures. Ten drugi także ma na koncie współpracę z Mirren i HBO, a konkretnie przy miniserialu Elżbieta I. W ekipie znalazł się także scenarzysta tej produkcji, Nigel Williams. Za kamerą stanie znany z The Crown Philip Martin.

Katarzyna Wielka składać się będzie z czterech odcinków. Dystrybucją zajmie się HBO, choć na Wyspach Brytyjskich i w kilku krajach Europy serial znajdzie się w ofercie Sky Atlantic. Będzie to trzecia okazja do współpracy pomiędzy serwisami, które podzielą się prawami do nadchodzącego Chernobyl oraz Gangs of London.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA