REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kathleen Kennedy jako pierwsza kobieta w historii z nagrodą Thalberga. Otrzyma ją podczas oscarowej gali

Nagroda im. Irvinga G. Thalberga nazywana jest potocznie honorowym Oscarem. W tym roku jedną z laureatek zostanie szefowa Lucasfilmu. Nie tylko z uwagi na jej sukcesy związane z Gwiezdnymi wojnami.

06.09.2018
15:01
kathleen kennedy nagroda thalberga
REKLAMA
REKLAMA

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zamierza uhonorować Kathleen Kennedy prestiżową Nagrodą Thalberga. Wręczenie nagrody – jak zawsze – będzie miało miejsce na corocznej oscarowej gali. Panią Kennedy zapewne znacie dzięki jej stanowisku w Lucasfilm, a więc studiu produkującym Gwiezdne wojny. Nie każdy jednak wie, że karierę zaczynała już lata temu – jej pierwszym filmem był E.T. od Stevena Spielberga. Produkowane przez nią obrazy już osiem razy były nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film – ostatnią nominację otrzymała za Lincolna.

Kathleen Kennedy na chwilę obecną skupia się jednak na pracy przy Gwiezdnych wojnach. Z komercyjnego punktu widzenia jest wyjątkowo cennym pracownikiem Lucasfilmu – jej Przebudzenie Mocy zapewniło studiu wpływy w wysokości ponad 2 mld dol., a wszystkie nowe Gwiezdne wojny ponad 4 mld. Dzięki niej Disneyowi już teraz zwróciło się przejęcie Lucasfilmu.

Nagroda im. Irvinga G. Thalberga dla Kathleen Kennedy jeszcze w tym roku. Producentka znajdzie się w doborowym towarzystwie.

REKLAMA

Jak donosi Deadline, Kennedy ma odebrać nagrodę wspólnie z mężem, Frankiem Marshallem. Otrzyma ją za całokształt pracy składającej się nieustannie na produkcje filmów wysokiej jakości. Po raz ostatni przyznano ją Francisowi Fordowi Coppoli w 2010 r.. Kathleen Kennedy jest pierwszą w historii kobietą, która ową nagrodę otrzyma. Zdobył ją jeszcze jeden pracownik Lucasfilmu, w 1991 r. – założyciel studia, George Lucas.

Nagroda im. Irvinga Thalberga jest nazywana honorowym Oscarem, jednak technicznie jest odrębną nagrodą. Zdobycie właściwego Oscara jeszcze przed Kathleen Kennedy. Ma jednak na to spore szanse. Akademia Filmowa stworzyła nową kategorię, jaką jest Popularny film. Trudno w niej o godniejszego zwycięzcę niż (prawie) dowolny film z marki Gwiezdnych wojen. Choć po prawdzie kondycja marketingowa sagi ma się coraz gorzej – film Han Solo. Gwiezdne wojny – historie jest tego najlepszym przykładem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA