REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zobacz pierwszy zwiastun serialu na podstawie komiksu "Kaznodzieja" Gartha Ennisa

Uważany za jedną z najlepszych i najważniejszych serii komiksów wydawanych w latach dziewięćdziesiątych, "Kaznodzieja", po latach nieudanych prób, wreszcie doczeka się ekranizacji. Możemy już nawet zobaczyć pierwsze efekty prac nad jej stworzeniem - w sieci wylądował zwiastun tej produkcji.

02.11.2015
8:49
Zobacz zwiastun serialu na podstawie komiksu Kaznodzieja
REKLAMA
REKLAMA

Premierowy zwiastun "Kaznodziei", co istotne, wypada nieźle. Jest klimatyczny, intrygujący i nie odsłania wszystkich kart - nawet na sekundę nie pojawia się w nim żaden wątek nadprzyrodzony, które przecież pełnią kluczową rolę w komiksie. Oznaczać to może dwie rzeczy. Albo machina promocyjna dopiero rusza i w najbliższym czasie dostaniemy sporo nowych materiałów, stopniowo ujawniających charakter serialu, albo szykują się spore zmiany w fabule pomiędzy ekranizacją a oryginalnym dziełem.

Obie są, niestety, prawdopodobne. Niestety, bo ta druga może oznaczać, że serialowy "Kaznodzieja" kompletnie odpłynie i będzie w istocie tworem niemal całkowicie innym od komiksu autorstwa Gartha Ennisa. Oczywiście chyba nikt nie spodziewa się, że produkcja AMC będzie adaptacją w stu procentach wierną oryginałowi - byłaby wówczas zdecydowanie zbyt trudna do zrealizowania i zbyt kosztowna, a i ilość kontrowersji prawie na pewno okazałaby się trudna do zaakceptowania przez przeciętnego widza. Niemniej jednak, aby ta ekranizacja w ogóle miała sens, pewne rzeczy - jak na przykład nadprzyrodzone zdolności głównego bohatera - muszą się w niej znaleźć. Trzymajmy kciuki, żeby tak się stało.

REKLAMA
Preacher_1_kaznodzieja

Seria komiksów Gartha Ennisa to opowieść o młodym kaznodziei-alkoholiku, Jessem Custerze, który pewnego dnia zostaje obdarzony nadnaturalną mocą i podejmuje się misji odnalezienia ukrywającego się na Ziemi Boga. W zadaniu tym towarzyszą mu jego była dziewczyna Tulip oraz pochodzący z Irlandii wampir Cassidy. Serialowy „Kaznodzieja” będzie koprodukcją Sony i AMC. Jego producentami wykonawczymi są Seth Rogen i Evan Goldberg, zaś za scenariusz odpowiada Sam Catlin. W obsadzie znaleźli się między innymi Dominic Cooper jako Jesse Custer, Ruth Negga w roli Tulip i Joseph Gilgun, który wcieli się w postać Cassidy’ego. Premiera zapowiedziana jest na drugą połowę 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA