REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Komiksy

Keanu Reeves łączy siły z Netfliksem. Zagra w filmie i anime na podstawie własnego komiksu

Ikona kina wydała niedawno własny komiks „BRZRKR”, który z miejsca stał się hitem. Nic więc dziwnego, że jego adaptacjami zainteresował się amerykański gigant streamingu. Fani otrzymają od Netfliksa nie jedną, ale aż dwie produkcje – film aktorski z Keanu Reevesem w roli głównej oraz serię anime, będącą jego kontynuacją.

23.03.2021
15:45
Netflix zekranizuje komiks BRZRKR. W roli głównej: Keanu Reeves
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy numer „BRZRKR” ukazał się trzeciego marca i rozszedł się w ponad 615 tys. egzemplarzy. To najlepszy debiut komiksowy od 30 lat. Łącznie ma wyjść 12 zeszytów opowiadających o przeklętym półbogu nazywanym pieszczotliwie B, który ma za sobą 80 tysięcy lat ciągłej walki. W czasach współczesnych zaczyna pracować dla... rządu USA. W zamian ma poznać prawdę o swojej przesiąkniętej hektolitrami krwi egzystencji. I dowie się, jak ją wreszcie zakończyć.

Główny bohater komiksu dziwnym trafem przypomina autora historii – Keanu Reevesa.

Scenariusz do niej napisał Matt Kindt („Folklords”,  „Justice League of America”) wspólnie z Ronem Garneyem („Wolverine”, „Kapitan Ameryka”). Wydawnictwo powstałe Boom! Studios zilustrował Alessandro Vitti. Komiks został wsparty przez zbiórkę na Kickstarterze, na której uzbierało niemal półtora miliona dolarów.

Adaptacje Netflixa będą osadzone w stworzonym przez Reevesa uniwersum.

Najpierw wyjdzie film live-action będący adaptacją komiksu, w którym aktor zagra główną rolę. Później doczekamy się serii anime, która rozszerzy uniwersum o nowe historie. Również i w niej usłyszymy głos aktora, który zdubbinguje postać B.

REKLAMA

„Variety” podaje, że Keanu Reeves będzie też producentem obu tytułów. Koproducentami z ramienia BOOM! Studios będą Ross Richie i Stephen Christy, a także Stephen Hamel z Company Films. Producentem wykonawczym został Adam Yoelin.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA