REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Wpadka na Gali BAFTA 2023. Prawie przyznano nagrodę innej gwieździe

Rozdanie nagród filmowych BAFTA 2023 za nami. Choć impreza przebiegała bez większych przygód, nie obyło się bez wpadki. Chaos pojawił się w momencie, gdy doszło do odczytywania zwyciężczyni w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa". Podano nazwisko niewłaściwej aktorki.

20.02.2023
8:33
Kerry Condon na BAFTA
REKLAMA

Najważniejsze brytyjskie nagrody filmowe BAFTA zostały rozdane. Na gali triumfowały takie filmy jak m.in. "Na zachodzie bez zmian". Produkcja zdobyła aż siedem nagród. Świetnie poradził sobie też obraz "Duchy Inisherin", zgarniając cztery statuetki, w takich kategoriach jak: wybitny film brytyjski, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy aktor drugoplanowy i najlepsza aktorka drugoplanowa. Podczas wyczytywania nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej, doszło do wpadki.

REKLAMA

Wpadka na BAFTA 2023. Pomylono nazwiska aktorek.

Czytaj także: Prześwitujące stroje i bunt. Wszyscy komentują nową, brawurową kreację Florence Pugh z BAFTA 2023

Gdy Kerry Condon miała wejść na scenę po swoją statuetkę za drugoplanową rolę w "Duchach Inisherin", zrobiło się zamieszanie. Na scenie obecny był wtedy Troy Kotsur, głuchoniemy aktor, który ogłosił nazwisko Condon w języku migowym. Tłumacz stojący obok niego, źle odczytał komunikat Troya Kotsura. Właśnie wtedy pomylono nazwiska aktorek i przyznano statuetkę Carey Mulligan za drugoplanową rolę w "Jednym głosem", a nie Kerry Condon.

Jak się okazuje, pomyłka była po stronie tłumacza, gdyż Troy Kotsur miał dobre nazwisko w kopercie. Na szczęście po chwili konsternacji przyznano nagrodę właściwej aktorce, a Troy Kostur przekazał nawet kopertę Kerry Condon z jej nazwiskiem.

REKLAMA

Irlandzka aktorka Kerry Condon nominowana do Oscarów za rolę w "Duchach Inisherin"

Condon może zatem spać spokojnie. Tymczasem aktorka "Duchy Inisherin" nominowana w tej samej kategorii jest również do Oscara. Irlandzka gwiazda powalczy o statuetkę na 95. gali rozdania Oscarów w nocy, z 12 na 13 marca. W swojej kategorii będzie rywalizować z takimi gwiazdami jak Angelą Bassett, Hong Chau, Jamie Lee Curtis oraz Stephanie Hsu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA