REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale

Jest zwiastun serialu inspirowanego prozą Jacka Dukaja. „Kierunek: Noc" zapowiada się wybornie

„Kierunek: Noc" to historia inspirowana „Starością Aksolotla", wyjątkową książką Jacka Dukaja. Netlfix zaprezentował właśnie pierwszy zwiastun. 

17.04.2020
21:53
kierunek noc zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

„Starością Aksolotla" to niewielka - gdy mówimy o objętości - powieść Jacka Dukaja, która stała się inspiracją dla belgijskiego serialu oryginalnego Netfliksa. Literatury, zwłaszcza tej dobrej, nie ma co mierzyć na łokcie, bo historia opowiedziana przez polskiego pisarza jest naprawdę wyjątkowa.

Stała się ona inspiracją dla belgijskich twórców do napisania i wyreżyserowania serialu „Kierunek: Noc".

Polskie powieści mają ostatnio sporo szczęścia. Chociaż netfliksowy „Wiedźmin" nie był idealny, to serwis mógł otrąbić sukces. I zrobił to, zapowiadając kolejny sezon.

Tym razem na warsztat ruszyła proza Jacka Dukaja, w konkretniej tekst, w którym pisarz zastanawia się nad granicami człowieczeństwa i pyta, co czyni nas ludźmi. Odpowiedzi, które sugeruje, są bardzo przewrotne. Ważne jest jednak, że całą fabułę rozpoczyna pewna katastrofa o niespotykanych dotąd rozmiarach. Fabuła serii Netfliksa opowie o członkach lotu z Brukseli, którzy właśnie w samolocie będą świadkami tego, co zmieni świat na zawsze.

REKLAMA

Za reżyserię serialu odpowiadają Inti Calfat i Dirk Verheye. Obsada, co zrozumiałe ze względu na miejsce akcji, będzie międzynarodowa. Na ekranie pojawią się między innymi:  Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti. Twórcą i scenarzystą serii jest Jason George, który pracował między innymi przy „Narcos".

„Kierunek: Noc" zadebiutuje na Netfliksie 1 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA